به گزارش سرویس اجتماعی برنا،برپایى جشنواره‌ اقوام ایرانى، موسیقى، لباس و صنایع دستى ایران و نخستین جشنواره‌ غذاهاى دریایى در 18بهمن ماه در جزیره قشم همزمان با سالگرد تأسیس منطقه آزاد قشم و افتتاح رسمى پل خلیج‌فارس به دست رئیس جمهور با هدف معرفى پتانسیل هاى ویژه گردشگرى کشور و ارتقاى سطح معلومات اقشار مختلف نسبت به داشته هاى طبیعى و تاریخى برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش بهمن‌ماه سال‌جارى نمایشگاه گردشگرى عجایب هفتگانه خلیج‌فارس و جشنواره اقوام ایرانى در منطقه آزاد قشم میزبان ادارات گردشگرى استان‌ها و مناطق آزاد است و در طى 18 تا 21 بهمن‌ماه قابلیت‌هاى صنایع‌دستى، گردشگرى و میراث فرهنگى آن‌ها معرفى مى‌شود.

اجراى موسیقى زنده اقوام، برپایى سیاه چادرها و نمایش آداب ورسوم مختلف، برپایى نمایشگاه سوغات وصنایع دستى فرصت مغتنمى است تا اقوام درکنار یکدیگر و با به نمایش گذاشتن ارزش هاى فرهنگى، هنرى، صنایع دستى، تمدن و فرهنگ دیرینه ایران زمین را به رخ جهانیان بکشند.

موسیقى اصیل و اصلى هفت قوم ایرانى در این نمایشگاه معرفى مى‌شوند وفعالان بخش خصوصى در حوزه صنایع‌دستى و گردشگرى نیز قابلیت‌هاى خود را در معرض دید شرکت‌‌کنندگان قرار مى‌دهند.