به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، کارشناسان سازمان حج و زیارت می گویند؛ سفر عتبات در انحصار سازمان حج و زیارت نیست، ولی زائران بهتر است برای استفاده از پوشش‌ها و خدمات در نظر گرفته شده، با کاروان‌های این سازمان به زیارت بروند.

آن‌ها روز گذشته با اشاره به دو حادثه اخیر در سوریه برای زائران ایرانی و برخی حوادث کوچک و بزرگ دیگر برای زائران در عراق که کاملا خارج از نظارت سازمان حج و زیارت به سفر رفته بودند، گفتند که این کشورها دست‌خوش حوادثی هستند که ایجاب می‌کند سفر به آن‌ها با دقت و مراقبت بیشتری صورت گیرد.

کارشناسان گفتند: کاروان‌های تحت نظارت سازمان حج و زیارت، با مدیریتی که بر آن‌ها از همه جهات صورت می‌گیرد، وسیله بهتر و مطمئن‌تری برای سفر به عتبات عالیات هستند.

سازمان حج و زیارت علاوه بر سرویس‌های معمول مانند مسکن و تغذیه و فراهم آوردن وسایل حمل و نقل، خدماتی مانند بیمه، سرویس بهداشتی و درمانی و بسیاری خدمات دیگربه زائران خود می‌دهد.

کاروان‌های سازمان حج و زیارت به جهت آمد و شد سازمان یافته و منظم و تحت نظارت آن‌ها، تحت نظارت امنیتی هستند و از آن‌ها مراقبت می‌شود.