به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه، حسن ربیعی برنامه‌های حوزه روابط عمومی درباره اجرای طرح آرامش بهاری در امامزاده ها و بقاع متبرکه کشور را تشریح کرد.

ربیعی سیاست گزاری برای اطلاع رسانی مستمر، موثر و هدفمند به مسافران نوروزی را از مهمترین ضرورت های حوزه روابط عمومی در طرح آرامش بهاری خواند و افزود: این سیاست ها در قالب دستورالعمل اطلاع رسانی طرح نوروزی آرامش بهاری به استان ها ابلاغ شده است.
 
وی ظرفیت‌های رسانه‌ای و وسایل ارتباط جمعی را فرصتی مغتنم جهت تبیین و تبلیغ ابعاد گوناگون این طرح خواند و اظهار داشت: مشارکت هر چه بیشتر مردم در اجرای این طرح و دیگر طرح های سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی به توسعه اخلاق گرایی، گسترش معنویات و پیش گیری از جرم و بزه در جامعه می انجامد.

این مسوول تهیه بروشورهایی شامل معرفی امامزادگان و بقاع متبرکه را اقدامی موثر برای جلب و جذب مسافران نوروزی به سمت ابنیه مقدسه دانست و گفت: ساخت تیزر و نشان آگهی برای پخش از شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی در ایام اجرای طرح از جمله راهکارهای روابط عمومی به منظور معرفی طرح و آشنایی مردم با وظایف و عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه است.

ربیعی در ادامه خواستار حضور جدی مدیران اوقاف و امور خیریه استان‌ها در ستاد تسهیلات نوروزی استان‌ها شد و تصریح کرد: با توجه به این‌که هم اکنون دو هزار امامزاده در کشور قابلیت پذیرایی و میزبانی از زایران و مسافران نوروزی را دارد حضور و تثبیت جایگاه اوقاف در این ستاد بسیار ضروری است.
 
مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف، ایجاد زمینه برای حضور کارشناسان و مسوولان سازمان در برنامه‌های رادیو و تلویزیونی را از دیگر سیاست‌های سازمان در امر اطلاع رسانی ذکر کرد و ادامه داد: برگزاری مسابقه پیامکی از طریق رادیو و ارسال پیامک انبوه به زائرین و مهمانان بقاع متبرکه به منظور ایجاد جذابیت و علاقمندی در مردم، برای ایام نوروز سال 91 روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه در نظر گرفته شده است.

ربیعی تهیه مستندی از برگزاری طرح آرامش بهاری به‌خصوص از برنامه‌های ویژه لحظه تحویل سال نو در بقاع متبرکه را عامل استحکام برنامه‌ها و امکانی جهت آسیب شناسی طرح در آینده دانست و یاد آور شد: برای شناخت ظرفیت‌ها و بررسی کیفیت برنامه‌های به اجرا در آمده، سامانه نظرسنجی از طریق ارسال پیامک برای هموطنان فراهم شده است.