به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سید محمد حسین حجازی با اعلام این خبر اظهار داشت: در این جشنواره ضمن ارائه انواع خرماهای استان های مختلف کشور و انواع نان‌های محلی، صنعتی و سنتی، کتب مرتبط با سلامت و تغذیه عرضه خواهد شد.

وی در ارتباط با برنامه‌های جانبی این جشنواره گفت: كارگاه طب سنتی، نمایشگاه كتب مرتبط اعم از كتب بهداشت و سلامت تغذیه، شب شعر طنز نان و خرما، برپایی رادیو نان و خرما و برگزاری مسابقات خانوادگی از جمله برنامه های جانبی این جشنواره هستند.

حجازی در ادامه تصریح کرد: در حاشیه این جشنواره كارگاه پخت انواع نان‌های سنتی شهری و عشایری، تهیه انواع مشتقات خرما نظیر شیره خرما و قند خرمایی در معرض دید مراجعه کنندگان قرار داده خواهد شد. در کنار این برنامه‌ها مشاغل و فرهنگ‌های اقوام ایرانی به جوانان و نوجوانان شهر تهران معرفی می‌شوند.

وی ترویج و تعمیق فرهنگ اسلامی و ایجاد فضای معنوی را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره همزمان با ماه مبارک رمضان اعلام کرد و گفت: یکی از اصلی‌ترین اهداف این جشنواره توجه به آموزه‌های دینی در خصوص لزوم ساده زیستی و قناعت است.

حجازی توجه به اصلاح الگوی مصرف و کاهش ضایعات نان را از دیگر اهداف جشنواره نان و خرما برشمرد و گفت: مراسم اختتامیه این جشنواره شب عید فطر برگزار می‌شود.

علاقمندان برای بازدید از این جشنواره می‌توانند همه روزه از ساعت 17 تا 24 به بوستان هلال احمر واقع در خیابان شریعتی نرسیده به پل سید خندان مراجعه نمایند.