به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی معاون اول قوه قضاییه در مراسم معارفه معاون فرهنگی قوه قضاییه اظهار داشت: انتظار جامعه و مردم از مدیران کشور این است که مجموعه‌ای سالم و دور از هرگونه آلودگی داشته باشیم؛ به‌طوری که کارآمدترین نظارت کنترلی، خود کنترلی است تا اشخاص در امر قضا خطا نکنند و خود را موظف به انجام وظیفه بدانند و همچنین در برابر تهدیدات، خود را در سایه خدامحوری حفظ کنند.

رییسی ادامه داد: کارکنان دستگاه قضایی نیازمند آن هستند که سطح آگاهی و دانش خود را در ارتباط با خلقیات ارتقا دهند و در این راستا نباید دچار عقب گرد یا توقف شوند.

وی افزود: تلاش ما این است که دستگاه قوه قضاییه را واکسینه کنیم یعنی خلقیات آن‌ها  تکامل یافته و ارزشمند باشد و این افراد باید در تمامی زمینه‌ها برای افراد جامعه به‌عنوان شاخص و الگو باشند.

رییسی تصریح کرد: تلاش بر این است که دستگاه قضایی و سازمان‌های وابسته به‌ویژه دستگاه فرهنگی از کرامت روحی برخوردار شود یعنی خلقیاتی پیدا کنند که در برابر تهدیدات سر فرود نیاورند.
 
معاون اول قوه قضاییه خاطر نشان کرد: این دهه برای دستگاه قضایی دوره شکوفایی نامگذاری شده و راه‌های بسیار زیادی در این زمینه طی شده است و در سطح دانش و فرهنگ و خلقیات در دستگاه‌های فرهنگی باید ارتقا یابد و ما باید شاهد افزایش کارآمدی باشیم که نتیجه این کارآمدی افزایش اعتماد عمومی مردم به دستگاه قضایی است در نتیجه هر چه اعتماد مردم بالا برود قدرت ملی افزایش می‌یابد.