به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، زهرا سجادی معاون خانواده مرکز امور زنان نهاد ریاست جمهوری در نشست خبری خود به‌منظور تشریح عملکرد حوزه زنان در یکسال گذشته، اظهار داشت: طرح مطلع مهر، به صورت آزمایشی در سال 90 در هشت استان کشور به اجرا درآمد.

وی با بیان این‌که اجرای طرح مطلع مهر در سال جاری برای 124 هزار زوج شاغل جوان اجرا شد، گفت: در مرحله بعدی این طرح برای 250 هزار نفر جوان شاغل دیگر که همسرانشان شاغل نبودند، برگزار شد.

به گفته سجادی، طرح مطلع مهر قرار است در سال آینده برای زوج‌های جوان شاغل و غیر شاغل کشور انجام شود. 

معاون خانواده مرکز امور زنان نهاد ریاست جمهوری گفت: در مجموع در سال جاری سه هزار زوج جوان در سراسر کشور از آموزش‌های طرح مطلع مهر در بخش‌های پزشکی، روانشناسی، حقوقی و احکام بهره مند شدند.

سجادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اخذ مجوز تاسیس کلینیک های ویژه سلامت زوجین گفت: این کلینیک‌ها قرار است با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دانشکده‌های علوم پزشکی کشور راه اندازی شود.

وی با بیان این‌که ارائه خدمات به زوج‌ها در این کلینیک‌ها رایگان است، خاطرنشان کرد: کارشناسان در طرح آموزشی مطلع مهر، زوج‌هایی را که با مشکل روبه‌رو بوده و نیازمند دریافت نسخه‌های پزشکی هستند به این مراکز معرفی خواهند کرد.

معاون خانواده مرکز امور زنان نهاد ریاست جمهوری درباره راه اندازی دبیرخانه نشست راهبردی زن و خانواده گفت: این دبیرخانه در مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری ایجاد شده است.

سجادی ادامه داد: این دبیرخانه تاکنون پنج همایش را در استان‌های آذربایجان، خوزستان، سیستان و بلوچستان برگزار و 500 مقاله را دریافت کرده است.