حلیمه عالی، عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا، با اشاره به این‌که زنان خانه‌دار تمامی زمان خود را صرف خانواده می‌کنند، گفت: طرح بیمه زنان خانه‌دار، طرحی برای کاهش دغدغه زنان در آینده و راهی برای تقویت بنیان خانواده است.

عالی افزود: مادران باید، ورای انگیزه‌های اخلاقی، برای حجم گسترده‌ای از فعالیت‌هایی که در خانواده انجام می‌دهند، انگیزه داشته باشند و آنان نباید نگران آتیه خود باشند؛ زیرا ممکن است بعد از بزرگ شدن فرزندان، به حال خود رها شوند و با توجه به افزایش سن، توانایی اداره خود را نداشته باشند. 

نماینده مردم زابل در خانه ملت هدف اصلی طرح بیمه زنان خانه‌دار را تأمین سلامت جامعه عنوان کرد و ادامه داد: با اجرای صحیح این طرح، بسیاری از مشکلات حوزه زنان مرتفع م‌شود و امید به زندگی در کشور بالا می‌رود.

عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان این‌که برای اجرای موفق این طرح باید زیرساخت‌ها فراهم شود، تصریح کرد: برای نتیجه‌گیری از طرح بیمه زنان خانه‌دار، باید این طرح ابتدا به‌صورت پلکانی و از دهک‌های پایین جامعه آغاز شود.

وی با اشاره به جلسه‌های مجلس با مسئولان و ارگان‌های ذی‌ربط، اظهار امیدواری کرد که تا انتهای سال 92 شاهد بیمه شماری از زنان خانه‌دار به‌صورت آزمایشی و پس از آن، بیمه شدن تمامی زنان خانه‌دار در کشور باشیم.