حجت السلام والمسلمین مهدی محب‌زاده، کارشناس مذهبی  درگفتگو با خبرنگار حوزه زنان خبرگزاری برنا گفت: زن یکی از والاترین و با عظمت‌ترین شخصیت‌هایی است که خداوند خلق کرده است. در حقیقت نمود بارز آن که قدرت و جایگاه خداوند را به تصویر می‌کشد کسی نیست جز حضور نورانی  حضرت زهرا (س) در عالم هستی، چرا که وقتی ما به مقام معنوی او در آیت قرآن، سخنان پیامبر و روایات مختلف توجه می کنیم می بینیم که خدا چه جایگاه خوب و ویژه ای را برای یک زن ترسیم کرده و وی را در یک جایگاه والا و ویژه قرار داده است.

وی در ادامه در ارتباط با نقش زن در خانواده نیز افزود: هدف از تشکیل بنیان خانواده در اسلام که در آیات قرآن هم به آن اشاره شده است رسیدن به آرامش و قرار است. در حقیقت خداوند می‌فرماید:«ما برای شما همسرانی آفریدیم که با آن‌ها به آرامش برسید »و این آرامش در زندگی روزمره درگرو ایجاد همسران باایمان در زندگی است.
 
به گفته حجت السلام والمسلمین مهدی محب‌زاده، یکی از کسانی که این آرامش را می‌تواند به درستی به تمامی اعضای خانواده تزریق کند زن است. جایگاهی که خداوند در قرآن و اسلام برای زن تصویر کرده است کاملاً در این راستاست.
 
این کارشناس مذهبی در ادامه با اشاره این مطلب که ما می‌توانیم با ایجاد آرامش برای زنان و مادران جامعه مان خانواده‌های بسیار اصیل تر و مستحکم تری داشته باشیم، اظهار کرد: هر چه زنان جامعه ما عالم تر،آرام‌تر و فرزانه تر باشند و به ظرایف روان شناختی و مسائل خانوادگی اشراف کامل داشته باشند ما خانواده‌ای آرامتر و به تبع آن جامعه‌ای آرام تر خواهیم داشت. در حقیقت این نکته را نباید فراموش کرد که جایگاه زن در هیچ جامعه‌ای مثل جایگاه والا و محوری زن در اسلام نیست که فارغ از انحرافات دنیای مدرن امروزی است.

وی در ادامه تصریح کرد: در مورد تفاوت‌های حقوق زن و مرد نیز دلایل قانع کننده و صحیحی وجود دارد؛ زیرا قرآن برنامه کامل و جامع سعادت دنیوی و اخروی انسان را ترسیم کرده است و تمامی کارهای الهی عاری از حکمت نیست. هر چند که شاید گاهی انسان‌ها متوجه این حکمت‌ها نشوند. پس ما اگر خدا را به علم مطلق، مهربانی و عدالت مداری می‌شناسیم و قبول داریم باید چنین تفاوت‌هایی را نیز بپذیریم.

 حجت السلام والمسلمین مهدی محب‌زاده با بیان این مطلب این تفاوت ها‌ی وضع شده الهی براساس فطرت، طبیعت انسان ها و حکمت خداوند است، گفت: براساس شناخت از بندگان و آگاهی از جنبه‌های روانشناختی و روحیات آنها این موازین را طرح شده است و همین تفاوت ها موجبات آرامش بشر را فراهم آورده است.
 
وی در خاتمه بااشاره به این مطلب که تمامی مسائلی که در دنیای غرب در جهت تساوی این حقوق مطرح می شود امری انحرافی است، گفت:  خداوند زن و مرد را براساس تفاوت های ویژه خودشان خلق کرده تا به هم نزدیک شوند برای هم جذاب باشند و اسباب آرامش همدیگر را فراهم آورند.