به گزارش سرویس زنان خبرگزاری برنا به نقل از شبکه تولید و تجارت ایران، محمدرضا نعمت زاده در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار که با تاکید بر اقتصاد مقاومتی برگزار شد، بر نقش سازنده زنان در عرصه های مختلف اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به ورودی 60 درصدی بانوان دانشجو باید نقش به یاد ماندنی از همت و تلاش آنان به یادگار بگذاریم.

وی با بیان اینکه بدون انباشت سرمایه توسعه حاصل نخواهد شد، اظهار کرد: خدمت اقتصادی بانوان می تواند ما را در دستیابی به اهداف کشور یاری رساند.

نعمت زاده در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به حضور موثر حضرت خدیجه بانوی گرانقدر و همسر پیامبر(ص) که سرچشمه عظیم حرکت جهانی و همت زنان به شمار می آید یادآور شد: زنان ما همواره باید به خاطر داشته باشند که حضور آنان در ایفای نقش های اقتصادی و اجتماعی حائز اهمیت خواهد بود و باید به این باور رسیده و اعتقاد کامل داشته باشند.

وی به سفر اخیر خود به همراه هیات دولت به استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: در سفر اخیری که انجام شد ضمن بازدید از یکی از واحدهای صنعتی شهرستان کنارک از توابع استان سیستان و بلوچستان شاهد بودیم که این واحد صنعتی با حضور 300 بانوی موفق به چرخه و حیات اقتصادی استان کمک می کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن بیان این مطلب که استفاده از فناوری های نو و تکنولوژی‌های بروز در توسعه اقتصادی و صنعتی کشور از جایگاه مهمی بهره مند است تاکید کرد: با بهره گیری از دانش فنی دیگر کشورها باید به رشد و شکوفایی داخلی بیاندیشیم که در این راه نقش و جایگاه زنان بسیار پر رنگ خواهد بود.

وی از بانوان کارآفرین، صنعتگر و توانمند خواست با تکیه بر پتانسیل‌های فکری، عملی، آموزشی و پژوهشی خود بتوانند گامی منهم در جهت این مهم بردارند.