عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به بررسی طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش و رشد جمعیت کشور، گفت: اکنون جزئیات این طرح در دست بررسی است و قرار شد انجام تبلیغات برای کاهش جمعیت ممنوع شود.

به گزارش سرویس دختران و زنان خبرگزاری برنا به نقل از خانه ملت، احمد آریایی‌نژاد با یادآوری دستور کار امروز یکشنبه(22 تیرماه) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: بررسی طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش و رشد جمعیت کشور از مواردی بود که جزو دستور کار امروز کمیسیون بهداشت به شمار رفت.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: جزئیات طرح مذکور در دستور کار قرار گرفت و قرار شد تهدید کننده‌ها و محدودیت‌های کاهش جمعیت مانند انجام انواع تبلیغات برای این مهم ممنوع شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ تصریح کرد: همچنین انجام عقیم‌سازی نیز در صورتی که به بهداشت و سلامت فرد آسیب نزند، ممنوع شده که بر اساس آن جرایمی برای متخلفان درنظر گرفته شده که مشخص بودن میزان این جرایم باید با نظر اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس باشد.

وی با تاکید بر اینکه طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی نیز از دستور کار جلسه امروز به شمار می‌رفت،‌ افزود: بر این اساس باید برای کارگران ساختمانی تعریف مشخصی وجود داشته باشد تا هر فردی نتواند خود را به عنوان کارگر ساختمانی معرفی کند یعنی باید مهارت و گواهینامه کار را اخذ کرده باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: همچنین قرار شد تا منابع درآمدی پرداخت حق بیمه از سوی کارفرمایان نیز مشخص شود تا در این طرح مدنظر قرار گیرد.