به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ یلی رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی با اشاره به استفاده گروه‌های سنی مختلف از تلفن همراه و قرار گرفتن این وسیله ارتباطی در بین كودكان و نوجوانان، اظهارداشت: این وسیله، رایانه همراه شخصی محسوب نمی‌شود.

وی از هموطنان خواست تا از قرار دادن اطلاعات حیاتی و ضروری خود و همچنین تصاویر شخصی و خانوادگی خود بر روی این گوشی‌ها خودداری كنند.

سرهنگ یلی خاطرنشان كرد: بیشتر شكایات و پرونده‌های مردمی درباره افشاء عكس‌های خانوادگی و همچنین اطلاعات بانكی اشخاص است که به دلیل عدم آگاهی آن‌ها از طریق بلوتوث و همچنین بازگرداندن اطلاعات کارت‌های حافظه، توسط یکسری مراکز تعمیرات تلفن همراه و افراد غیر مجاز سبب بروز چنین جرایمی می‌‍‌شود.

این مقام انتظامی به شهروندان توصیه كرد: از تلفن همراه برای تماس‌های ضروری و همچنین ارسال و دریافت یکسری خدمات اپراتورها استفاده و در حد ممکن از قرار دادن رمز حساب‌های بانکی و یا اطلاعات مهم و با ارزش بر روی کارت‌های حافظه این تلفن‌ها جدداً خودداری كنند.

رییس پلیس فتا خراسان شمالی در خاتمه اعلام كرد: پلیس فتا با کسانی که با به‌دست آوردن اطلاعات خصوصی اشخاص از طریق هک بلوتوث، برگرداندن اطلاعات پاک شده کارت‌های حافظه اقدام به هتک حیثیت و افشاء اطلاعات اشخاص كنند، برخورد قانونی و قاطعی خواهد داشت و این پلیس با تلاش شبانه روزی خود مانع از تجاوز چنین اشخاصی به حریم خصوصی هموطنان عزیز می‌شود.