به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، حسن کرمی فرمانده یگان‌های ویژه کشور در مراسم صبحگاه یگان‌های ویژه اظهار داشت: در سال‌های اخیر خدمات ارزشمندی در راستای ارتقای احساس امنیت در نیروی انتظامی ارایه شده است و این نیرو پیشرفت چشمگیری داشته است. این در حالی است که امروز می‌بینیم رضایتمندی مردم و ارتقای احساس امنیت در جامعه افزایش یافته است. 

کرمی یگان‌های ویژه را متکی به نوآوری و خلاقیت دانست و گفت: این نیروها به عنوان نیروی احتیاط در سراسر کشور حاضر و آماده عملیات هستند.

به گفته وی سعی شده است در یگان ویژه با آموزش‌های به روز به سمت حرفه‌ای شدن از نظر جسمانی، علمی، بصیرتی و آمادگی عملیات پیش رویم.

فرمانده یگان‌های ویژه کشور تأکید کرد: تجهیزات یگان ویژه با سیاست بازدارندگی و پیشگیرانه بودن در داخل کشور تولید شده و می‌شود بطوریکه در آینده شاهد رونمایی از این تجهیزات خواهیم بود.

وی با بیان این‌که رویکرد اجتماعی در دستور کار یگان ویژه قرار دارد، گفت: یگان ویژه با حضور در مساجد و پایگاه‌های بسیج سعی دارد مردم را در زمان بحران با خود همراه کند. امروز ظرفیت‌های خوبی در یگان ویژه ایجاد شده است و از جمله می‌توان به باشگاه اسب سواری و هوانوردی اشاره کرد.

فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی با اشاره به اینکه امروز آمادگی داریم در زمان بحران توان خود را سه برابر افزایش دهیم، تصریح کرد: در زمان انتخابات 92 در قالب قرارگاه ظفر این موضوع را تمرین کردیم و توانستیم در کمترین زمان توان عملیاتیمان را سه برابر افزایش دهیم. امروز یگان ویژه در حوزه اشراف اطلاعاتی در بالاترین سطح قرار دارد.