به گزارش سرویس اجتماعی برنا، فردی به همراه همسر و خواهرش در 26 شهریورماه امسال با مراجعه به کلانتری 113 بازار به مأموران اعلام کرد "در آدرس بازار تهران، فردی ناشناس به ما نزدیک شد و ضمن معرفی خود به عنوان پزشک به هر سه نفر پیشنهاد کار داد و به این بهانه و با خوراندن قرص، ما را بیهوش کرد و تمام اموال همراهمان را به سرقت برد".

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "زورگیری به شیوه بیهوشی " و به دستور بازپرس شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: " از شهرستان و به قصد خرید داروهای MS همسرم به تهران آمدیم. در میدان محمدیه، به صورت پیاده قصد آمدن به سمت بازار تهران را داشتیم که در بین راه با فرد میانسال و با ظاهری بسیار آراسته، با کت و شلوار، عینک دودی و کیف مهندسی آشنا شدیم. این شخص ضمن معرفی خود به عنوان پزشک و متخصص داروساز مدعی شد که صاحب یک داروخانه بوده و قادر است تا داروهای مورد نیاز بیماری همسرم را با قیمت بسیار ارزان برایمان تهیه کند ".

مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: "این پزشک تقلبی در ادامه اظهاراتش مدعی شد که حاضر است برای من، همسر و خواهرم کار و شغلی در تهران تهیه کند و به بهانه صحبت کردن در این خصوص، از ما درخواست کرد تا برای ادامه صحبت به پارک شهر برویم. صحبت‌ها در مورد شرایط کار و میزان حقوق به توافق رسید تا اینکه به بهانه انجام آزمایش خون، تست اعتیاد و ... این شخص از ما درخواست کرد تا چند کپسول زرد رنگ را استفاده کنیم. ما نیز که در آن شرایط خود را در آستانه تهیه داروهای همسرم و همچنین پیداشدن شغل برای هر سه نفرمان می‌دیدیم، بلافاصله درخواست وی را مبنی بر خوردن کپسول‌ها قبول کردیم اما چند دقیقه پس از خوردن کپسول‌ها بیهوش شدیم و سه روز بعد زمانی که به هوش آمدیم، خود را در بیمارستان مشاهده کردیم و متوجه شدیم که مبلغ پنج میلیون تومان پول خرید داروها و همچنین طلاهای همسرم، به سرقت رفته است".

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده و در شرایطی که کارآگاهان در حال انجام اقدامات پلیسی از شاکی پرونده و همسر و خواهر وی بودند، پرونده مشابه دیگری در 9 مهرماه به پایگاه هفتم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ ارجاع شد که در آن پرونده نیز زن و شوهر جوانی توسط یک پزشک قلابی و به همان شیوه وشگرد بیهوش و مورد سرقت اموال قرار گرفتند.

این زن و شوهر جوان پس از حضور در پایگاه هفتم، در اظهاراتی مشابه به کارآگاهان عنوان کردند: "جهت تهیه وام به بانک شعبه خیابان بهشت مراجعه کرده اما به علت نبودن رئیس بانک، برای استراحت به داخل پارک شهر رفتیم. داخل پارک فردی حدود 50 ساله و با ظاهری کاملا آراسته و مرتب به ما نزدیک شد و ضمن معرفی خود به عنوان پزشک مدعی شد که قصد استخدام یک زن و شوهر به عنوان سرایه‌دار و همچنین کار در داروخانه را دارد، زمانی که در خصوص میزان حقوق و شرایط کار بن توافق رسیدیم، به دعوت این شخص و برای تنظیم قرارداد به یک مسافرخانه در منطقه باب همایون رفتیم. پس از اجاره اتاق از سوی این شخص و به بهانه رفتن به آزمایشگاه جهت گرفتن آزمایش خون، اعتیاد و ... این شخص از من و همسرم درخواست کرد تا کپسول‌هایی را که او ارائه کرده بود را استفاده کنیم که به محض خوردن آنها، هر دو بیهوش شدیم. پس از به هوش آمدن خودمان را در بیمارستان مشاهده کردیم و متوجه شدیم که طلا و جواهرات همسرم به ارزش تقریبی 10 میلیون تومان به هراه کیف‌دستی حاوی 70 دلار، 500 هزار تومان وجه نقد و دو عدد گوشی تلفن‌همراه به سرقت رفته است.

با توجه به حساسیت بوجود آمده درباره پرونده، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس‌آگاهی با انجام چهره‌نگاری و ضمن مراجعه به مسافرخانه شناسایی شده در منطقه باب همایون (برابر اظهارات دومین شاکی پرونده) اقدام به بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته مسافرخانه پرداخته و در بررسی تصاویر بدست آمده از چهره‌نگاری و دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه‌دار پلیس‌آگاهی به نام "محمدعلی . ک" 54 ساله شدند که تمامی سوابق گذشته وی نیز مربوط به سرقت‌های بعنف به شیوه بیهوشی بود. سوابق محمدعلی مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که وی چند سال پیش نیز به همین شیوه و شگرد اقدام به سرقت کرده که در یک فقره از سرقت‌ها، یکی ازمالباختگان به علت عوارض ناشی از مصرف داروهای بیهوشی فوت کرده بود.

دربررسی سوابق "محمدعلی" مشخص شد که وی به تازگی و در10 تیرماه از زندان آزاد شده و در همین فاصله کوتاه از زمان آزادی، مجدد سرقت‌های خود به همان شیوه و شگرد گذشته را از سر گرفته است.

با توجه به سوابق متهم در بلامکان بودن و احتمال تردد "محمدعلی . ک" در مسافرخانه‌های منطقه باب همایون، بلافاصله تصویر وی در اختیار مدیران مسافرخانه‌های منطقه باب همایون قرار داده شد تا در صورت شناسایی، موضوع به پایگاه هفتم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ اعلام شود.

کارآگاهان در ساعت 23:00 بیست و پنجم مهرماه اطلاع پیدا کردند که "محمدعلی" به همراه زن و مرد جوانی به یکی از مسافرخانه‌های منطقه باب همایون- خیابان سوراصرافیل مراجعه کرده، به این مسافرخانه مراجعه و "محمدعلی" را در حالی که اقدام به بیهوش‌کردن زن و مرد جوانی کرده و قصد سرقت اموال آنها را داشت، دستگیر کردند.

در زمان دستگیری , "محمدعلی" به محض مشاهده کارآگاهان قصد داشت تا با خوردن چندین عدد از قرص‌ و کپسول‌های همراه خود اقدام به خودکشی کند که با هوشیاری کارآگاهان، وی دستگیر و همزمان زن و مرد بیهوش داخل مسافرخانه نیز به بیمارستان منتقل شدند.

با توجه به دستگیری "محمدعلی . ک" در محل ارتکاب جرم، وی به ناچار لب به اعتراف گشود و در ادامه تحقیقات محل نگهداری اموال مسروقه در خیابان خیام شناسایی شد؛ با مراجعه کارآگاهان به مخفی‌گاه متهم و در بازرسی از این محل، کارآگاهان موفق به کشف "وسایل گریم چهره "، "چندین دست کت و شلوار"، "انواع عینک‌های دودی"، "کیف مهندسی" و "انواع قرص‌ها و آمپول‌های بیهوشی" شدند.

همزمان با دستگیری متهم و شناسایی اموال مسروقه بدست آمده از مخفیگاه وی، خانم جوانی با مراجعه به پایگاه هفتم پلیس‌آگاهی و ضمن شناسایی متهم به کارآگاهان عنوان داشت که در 20 مهرماه امسال قصد خروج از مترو ایستگاه انقلاب را داشتم که مرد میانسالی به من مراجعه و ضمن معرفی خود به عنوان پزشک و متخصص پوست مدعی شد، دارویی در اختیار دارد که مصرف آن باعث از بین رفتن جوش‌های صورت خواهد شد و به این بهانه کپسولی را به من داد و از من فاصله گرفت، کپسول‌ها را به همراه خود داشتم تا این‌که به میدان آزادی رسیدم و در آنجا یکی از کپسول‌ها را استفاده کردم که به محض خوردن کپسول، در فضای سبز میدان آزادی بیهوش شدم، پس از پنج روز که به هوش آمدم خودم را داخل بیمارستان مشاهده کردم و در آنجا به من گفته شد که مرا داخل پارک جنت‌آباد پیدا کرده‌اند.

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رییس پلیس آگاهی تهران‌بزرگ، در ادامه اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متهم در ارتکاب جرایم مشابه و احتمال افزایش شکات پرونده، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس صادر شد.

وی از تمامی شکات و مالباختگانی که توسط متهم مورد سرقت اموال، کلاهبرداری، آزار و اذیت و .... قرار گرفته‌اند خواست تا برای پیگیری شکایات خود به پایگاه هفتم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ واقع در میدان 15 خرداد – جنب کلانتری 113 بازار مراجعه کنند.