به گزارش سرویس اجتماعی برنا،سرگرد "امیر هوشنگ امیری" رییس کلانتری " 159 بیسیم" درباره این باره گفت:شب گذشته ماموران کلانتری در حال گشتزنی در خیابان "طیب" بودند که ناگهان مرد 57 ساله ای به نام "عزیز" در حالیکه به شدت ترسیده و وحشت زده به نظر می رسید به ماموران مراجعه و از آنان درخواست کمک کرد.

وی ادامه داد: پیرمرد در شکایت خود به ماموران گفت که حدود 10 دقیقه پیش وقتی جلوی منزلش بوده یک نفر از پشت او را گرفته و با عنوان اینکه مامور است، همه پول هایش بالغ بر 600 هزار تومان را از وی گرفته است.

این مقام انتظامی ادامه داد: ظاهرا فرد سارق پس از سرقت با تیغ موکت بری که به همراه داشته، صورت پیرمرد را زخمی و سپس به کمک همدستش با موتورسیکلت از محل حادثه متواری شده اند.

"امیری" افزود: به دنبال اظهارات تکان دهنده مالباخته، ماموران به سرعت وارد عمل شده و با هماهنگی مرکز پیام اقدام به اجرای طرح مهار در منطقه کردند.

رییس کلانتری 159 بی سیم" اظهار داشت: هنوز جند دقیقه ای از اجرای طرح مهار نگذشته بود که هر دو متهم در حالیکه سوار بر موتورسیکلت بودند در یکی از خیابانهای اطراف "طیب" دستگیر شدند.

سرگرد "امیر هوشنگ امیری" بیان داشت: فرد زورگیر پس از دستگیری به سرعت تحت بازجویی های فنی ماموران قرار گرفت و نام خود را "سعید" عنوان کرد، که در بازرسی بدنی از نامبرده یک قبضه تیغ موکت بری و 3 دستگاه گوشی تلفن همراه کشف و ضبط شد.

این مقام انتظامی پلیس پایتخت، با اشاره به اینکه در طی چند روز اخیر چند فقره سرقت مشابه در منطقه رخ داده است، تصریح کرد: متهم بلافاصله پس از دستگیری به منظور انجام تحقیقات بیشتر به کلانتری منتقل و تحت بازجویی های فنی قرار گرفت و به چندین فقره سرقت دیگر اعتراف کرد.

رییس کلانتری 159 بی سیم گفت: به منظور شناسایی کامل، سارق با تعدادی از شاکیان تماس تلفنی گرفته شد و به آنها اطلاع دادیم که فردی با مشخصات "سعید" دستگیر و هم اکنون در اختیار ما است که در این رابطه شکات در کلانتری حاضر شدند و سه نفر از مال باخته گان به نامهای "حسین" 69 ساله،"باقر" 70 ساله و "حسن" 57 ساله پس از مواجهه با سارق وی را شناسایی کردند.

سرگرد امیری در پایان با اشاره به حساسیت موضوع فوق تصریح کرد: تحقیقات به منظور دستگیری هم دست متواری متهم کماکان ادامه دارد.