به گزارش سرویس اجتماعی برنا، سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار کرد: در پی شكایت احدی از شهروندان مبنی بر اینكه فرد یا افراد ناشناسی مبلغ 35 میلیون ریال از حساب وی سرقت كرده اند ،موضوع در دستور كار كاراگاهان این پلیس قرار گرفت.

"سرهنگ مرتضوی" افزود: پس از انجام تحقیقات و بررسی های علمی و محرز شدن اینكه سرقت از طریق اینترنت انجام شده نهایتاً متهم شناسایی و دستگیر شد.

متهم كه همكلاسی شاكی و از دوستان بسیار صمیمی او بود در اعترافات خود اظهار داشت: همكلاسی اش به وی بسیار اعتماد داشته و به همین خاطر كارت بانكی خودش را در اختیار او قرار می دهد.

وی نیز از این اعتماد سوء استفاده كرده و رمز دوم آن را كه برای برداشت از حساب بدون داشتن كارت لازم است فعال و در فرصتی مناسب از حساب او برداشت می‌کنند.

سرهنگ مرتضوی خاطر نشان كرد: درصد بالایی از پرونده های پلیس فتا برداشت غیر مجاز از حساب می باشد كه اكثر این برداشت ها بدلیل اعتماد كردن و در اختیار قرار دادن كارت به دیگران است.

لذا توصیه می شود به هیچ وجه كارت بانكی خود را در اختیار دیگران قرار نداده و رمز بانكی خود را در فواصل زمانی مناسب تغییر دهید.