به گزارش سرویس سلامت برنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار سعید منتظرالمهدی در بازدید از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گلستان با تاکید بر تقویت مراکز مشاوره و مددکاری و آموزش همگانی، این دو رویکرد را اولویت های این معاونت در سال جدید دانست.

وی ادامه داد: ارتقا آموزش همگانی مردم همراه با خدمات مشاوره‌ای می‌تواند از بروز بسیاری از مشکلات، ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی پیشگیری کند.

معاون اجتماعی ناجا به بروز آسیب‌ها و تهدیدات اجتماعی اشاره کرد و گفت: متاسفانه عدم فراگیری مهارت‌های زندگی و مقابله‌ای و عدم فرصت گفتمان در خانواده‌ها، موجب بروز بسیاری از مشکلات می‌شود.

این مقام ارشد انتظامی، رویکرد مشاوره در نیروی انتظامی را تحکیم بنیاد خانواده دانست و تصریح کرد، خانواده کوچکترین نهاد اجتماعی است و اگر این نهاد تحکیم شود، بسیاری از مشکلات در سطح جامعه حل خواهد شد.

منتظرالمهدی، امنیت، سلامت و نشاط را سه نیاز اصلی و بنیادی برای زندگی انسان‌ها دانست و گفت: نظم و قانون دو مؤلفه به هم پیوسته و مرتبط در راستای تأمین نیازهای اساسی هستند.

وی با اشاره به مصالحه 70 درصدی پرونده‌های ارجاعی به مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری‌ها در سطح کشور افزود: آمارهای چشمگیر مصالحه نشان می‌دهد خانواده‌های ما باید مهارت‌های زندگی و مقابله‌ای را ارتقا دهند.

معاون اجتماعی ناجا، امنیت و سلامت را دو مؤلفه که در دین مقدس اسلام نیز به آن تأکید فراوان شده، عنوان کرد.

وی گفت: امنیت نخستین نیاز بشری است که از دو بعد عینی و ذهنی در زندگی انسان‌ها مهم است.