یک خودرو سواری كه در حوالی خیابان فدائیان اسلام در حال حركت بود ناگهان آتش گرفت اما پیش از گسترش آن توسط آتش نشانان خاموش شد.

به گزارش سرویس حوادث خبرگزاری برنا، هنگامی كه راننده خودرو متوجه خروج دود از زیر محفظه موتور شد بلافاصله پس از توقف در كنار خیابان از سامانه 125 آتش نشانی تهران درخواست كمك كرد که ستاد فرماندهی این سازمان ساعت 13 امروز آتش نشانان ایستگاه 83 را به خیابان فدائیان اسلام، بلوار ابریشم اعزام كرد.

توكل قاسمپور فرمانده آتش نشانان اعزامی در مورد چگونگی بروز این حادثه اظهار داشت: راننده خودرو سواری پژو 405 هنگام حركت به یکباره متوجه خروج دود از زیر محفظه موتور خودرو شد كه بلافاصله خودرو را متوقف کرد.

وی افزود: به دنبال توقف خودرودر كنار خیابان، ناگهان شعله های آتش ازقسمت جلوی خودرو به هوا بلند شد و موتورآن را در برگرفت.

قاسمپور تصریح کرد: آتش نشانان با توجه به نزدیكی به محل حادثه در كمترین زمان ممكن خود را به این آتش سوزی رساندند و با استفاده از خاموش كننده های دستی، آتش را قبل از گسترش بیشتر آن مهارکرده و سپس با استفاده از یك رشته لوله آب رسان، شعله های آتش خودرو را كاملا خاموش كردند.

این فرمانده آتش نشانی علت بروز این حادثه را پاره شدن شیلنگ سوخت رسان و رسیدن بخارات بنزین به منبع تولید جرقه(دینام) و در نتیجه شعله وری اعلام كرد و درادامه به شهروندان توصیه کرد: حتما یک دستگاه خاموش کننده دستی در خودرو، آماده داشته باشند تا در صورت وقوع این گونه حوادث، با بکارگیری آن در لحظات اولیه، از بروز خسارات بیشتر جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: قطعا همراه داشتن یك خاموش كننده دستی و استفاده صحیح از آن، نقش بسیار زیادی در مهاربه موقع و جلوگیری از بروز خسارت در آتش سوزی های خودرو دارد.