سرهنگ حسن سماواتی گفت: پس از وقوع چندین فقره سرقت لوازم داخل خودرو و تماس های شهروندان با مرکز پلیس 110 موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: پس از چند روز کار اطلاعاتی و فعال کردن گشت ها ی شبانه در نقاط کور و جرم خیز سرنخ هایی از رد پای 2سارق در این پرونده کشف شد که با پیگیری های مداوم و مراقبت های نامحسوس ماموران مخفیگاه این سارقان را شناسایی و تحت کنترل ویژه پلیس قرار دادند.

سرهنگ سماواتی اظهار داشت: پس از شناسایی سارقان و در یک عملیات موفق پلیسی موفق شدند آنان را در مخفیگاهشان دستگیر کنند که متهمان در تحقیقات اولیه به 30 فقره سرقت لوازم داخل خودرو اعتراف کردند.

وی در خصوص نحوه سرقت ها عنوان کرد: سارقان بیشتر در محل های خلوت و در ساعات خلوت شبانه روز اقدام به سرقت خودروهایی كه از سیستم ایمنی مناسبی برخوردار نبود، می کردند.

وی با بیان اینكه اعترافات نشان می دهد كه شهروندان اگر كمی به هشدارهای انتظامی پلیس توجه جدی داشته و نسبت به بالا بردن ضریب امنیتی خودروهای خود اقدام و آنها را در محل های امن و دارای نگهبان پارك كنند خودروی آنها سرقت نخواهد شد.

سرهنگ سماواتی در پایان خاطرنشان کرد: تمامی مالباختگان این پرونده شناسایی و برخی از اموال مسروقه به صاحبانشان بازگردانده شده و سارقان دستگیر شده نیز جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.