رییس پلیس‌راه فرماندهی انتظامی گلستان از تصادف زنجیره‌ای تعدادی خودرو و كشته شدن 2 نفر در این حادثه خبر داد.

به گزارش سرویس انتظامی خبرگزاری برنا، سرهنگ "علیرضا قدمی" در تشریح این خبر گفت: ساعت 2:30 دقیقه بامداد امروز متاسفانه برخورد 8 دستگاه خودرو در محور علی‌آباد به سمت گرگان كه در منطقه پارك جنگلی قرق به وقوع پیوست 2 تن كشته و 2 نفر دیگر نیز زخمی شدند.


وی ادامه داد: تصادف امروز در سه مرحله به وقوع پیوست كه در مرحله نخست یك دستگاه تریلی كه از مسیر شرق به غرب در حركت بود به دلیل عدم توجه به جلو با عقب یك دستگاه كامیون ولوو كه در منطقه سواره‌رو و آسفالت در نقطه تاریكی توقف كرده بود برخورد كرد.


سرهنگ قدمی افزود: پس از این برخورد، تریلی به سمت چپ منحرف شد و در نهایت با گاردریل موجود در حاشیه راه برخورد کرد كه این حادثه باعث مسدود شدن نیمه مسیر ‌شد.


رییس پلیس راه استان گلستان تصریح كرد: حادثه نخست كه یك مصدوم به همراه داشت ماموران پلیس‌راه استان و نیروهای امدادی در حال انجام فعالیت بودند كه در همین زمان و پس از گذشت یك ساعت از وقوع حادثه اول یك دستگاه پراید كه از مسیر شرق به غرب در حال حركت بود بدون توجه به علائم و هشدارهای موجود در مسیر و با عبور از آنها به عقب اسكانیا برخورد كرد كه در اثر این برخورد 2 نفر از سرنشینان پراید جان خود را از دست دادند.


قدمی بیان كرد: بعد از چند دقیقه دیگر نیز متاسفانه یك دستگاه تریلی دیگر در صحنه ظاهر و با خودرو پراید حادثه دیده برخورد می كند كه بر اثر این حادثه نیز یك نفر مصدوم شد و خسارات مالی شدیدی را برای خودروهای دیگر به جای گذاشت.


رییس پلیس راه استان گلستان در خصوص مقصر این حادثه تصریح كرد: عمده علت حادثه تصادف زنجیره‌ای صبح امروز، توقف خودرو كامیون ولوو در تاریكی هوا در مسیر سواره رو بوده كه این خودرو نیز برای كمك به خودرو دیگر در مسیر توقف كرده بود.


وی اضافه كرد: در این حادثه اهمیت رعایت قوانین و مقررات برای همگان بیشتر مشخص می‌شود و تاكید ما بر این است كه لحظه‌ای غفلت نتیجه جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.