به گزارش سرویس انتظامی برنا، سردار " منوچهر امان اللهی " در تشریح چگونگی متلاشی شدن وکشف این محموله مواد مخدر در یک مصاحبه اختصاصی به خبر نگار پلیس گفت : اخبار واصله دلالت بر آن داشت که یک باند بزرگ توزیع مواد مخدردر بین استانهای غرب کشور به صورت گسترده فعالیت دارد ،لذا بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت .

فرمانده انتظامی استان تاکید کرد : باتوجه به اینکه متلاشی شدن کامل باند مد نظر بود ماهها کار اطلاعاتی و فنی جهت شناسایی سرباند واعضا ء مرتبط با این باند به صورت شبانه روزی وطولانی مدت در دستور کار پلیس قرار داشت .

وی تصریح کرد : با اطمینان از حرکت دو دستگاه خودرو به عنوان اسکورت و حامل بار از یکی از استان های مرکزی به سمت کرمانشاه در بامداد امروز سه تیم از کارکنان به سرپرستی رئیس پلیس مواد مخدر استان در محورهای مواصلاتی نسبت به کنترل آنان اقدام کردند .

مقام ارشد انتظامی استان ادامه داد: یک دستگاه خودروی مزدا به عنوان اسکورت و یک دستگاه خودروی زانتیا حامل مواد مخدر در این راستا توقیف شدند .

وی ادامه داد: مقدار 800 کیلو مواد مخدر از نوع تریاک که در داخل خودروی زانتیا جا ساز شده بود کشف شد .

وی اعلام داشت : سرباند اصلی با هویت معلوم با خودروی مزدا از محل متواری که پس از چندین کیلو متر تعقیب وگریز خودرو توقیف و دستگیر می‌شود .

وی تاکید کرد : در این راستا تاکنون سه نفر شامل دو نفر مرد ویک نفر زن دستگیر و دو دستگاه خودرو توقیف شده است .