به گزارشسرویس اجتماعی برنا،گرامیداشت شهدای سانحه هوایی نیروی انتظامی با حضور مقامات کشوری و لشگری در مسجد امام صادق (ع) در میدان فلسطین تهران برگزار شد.

در این مراسم که با مشارکت نیروی انتظامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد شماری از مقام های کشوری و لشکری از جمله حجت الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ، سردار دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح،سردار حسین اشتری جانشین فرمانده نیروی انتظامی و تنی چند از فرماندهان و مسئولان ارشد و کارکنان ناجا حضور داشتند.


حجت الاسلام والمسلمین صدیقی امام جمعه موقت تهران در این مراسم با آرزوی علو درجات برای این شهدا، اظهار داشت: اگر نیروی انتظامی نیتش فقط رضای خدا باشد همیشه رزمنده است و هر قدمی که در تامین امنیت مردم بر می دارند به شهادت ختم می شود.


وی ادامه داد: اگر در این مملکت عفت، امنیت اخلاقی و اقتدار وجود دارد به دلیل لبیک گفتن نیروی انتظامی به خدا و شهدا است.


امام جمعه موقت تهران تسریح کرد: اگر امروز در کشور امنیت نباشد شما به راحتی نمی توانید در خیابان ها قدم بزنید و هیچ گونه آزادی و استقلالی ندارید. این امنیت موجود حکایت از آن دارد که کار پلیس که همان تامین امنیت است عبادت است.


حجت الاسلام صدیقی شهادت شهدای سانحه هوایی ناجا را افتخاری برای نیروی انتظامی دانست و گفت: این جوانان که امروز زنده هستند و نظاره گر اعمال ما می باشند برای دفاع از امنیت در مرزهای شرقی جان خود را از دست دادند تا ما در امنیت کامل به سر ببریم.


امام جمعه موقت تهران سرداران و سربازان نیروی انتظامی را افسران قشون اسلام خطاب کرد و گفت: سرداران ما یادگاران دوران دفاع مقدس هستند که نباید آنها را تنها افسران نظامی بدانیم، بلکه آنان علاوه بر نظامی بودن، نیرو و افسری فرهنگی نیز هستند که دفاع از دین و آرمان های آن را سرلوحه امور خود قرار دادند.


وی کار پلیس را عبادت دانست و با یادآوری اینکه مردم قدردان خدمات پلیس هستند، افزود: در دوران فتنه 88 نیروی انتظامی مظهر وفاداری، صداقت، صبر و تحمل بود و در بسیاری از مواقع مظلوم واقع شد که همه اینها نشان دهنده جایگاه رفیع نیروی انتظامی در برقراری ثبات و آرامش در کشور دارد.