به گزارش سرویس انتظامی برنا،سردار سیدمحمود میرفیضی گفت:برابر اخبار واصله از نشانگاه‌های اقتصادی و بانك اطلاعاتی پلیس آگاهی گلستان موضوع برای بررسی در دستور كار كارآگاهان اداره مبارزه با جراdم اقتصادی پلیس آگاهی قرار گرفت.


وی ادامه داد: پس از بررسی این موضوع كارآگاهان به این نتیجه رسیدند كه شركتی در استان تسهیلات میلیاردی را در سال 1389 با عنوان واردات یاقوت و سنگ‌های قیمتی از یكی از بانك‌های استان دریافت و تا به امروز هیچ بازپرداختی از طرف این شركت انجام نشده است.


فرمانده انتظامی استان گلستان خاطرنشان كرد: با انجام هماهنگی‌های لازم با مقام قضائی و اداره حقوقی بانك مورد نظر و بررسی‌های تكمیلی توسط كارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد میزان خسارت و بدهی این شركت به بانك از نظر ریالی 24 میلیارد و 500 میلیون ریال بوده است.


سردار میرفیضی تاكید كرد: با هماهنگی مقام قضائی، استعلام لازم برای صحت برگ سبز گمركی ارائه شده از طرف این شركت انجام گرفت كه مشخص شد این برگه و مدارك مورد نظر برای دریافت تسهیلات جعلی بوده و هیچ گونه وارداتی صورت نگرفته است.


وی اضافه كرد: پس از اطمینان پلیس از صحت موضوع، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شركت برای بررسی تكمیلی به پلیس آگاهی دلالت داده شدند كه این افراد اظهار كردند فردی كه این تسهیلات را دریافت كرده پسر مدیرعامل است و آنها هیچ گونه نقشی در این موضوع ندارند.


این مقام ارشد انتظامی استان گلستان تصریح كرد: با هماهنگی دستگاه قضائی متهم اصلی دستگیر شد كه در تحقیقات پس از دستگیری، زمانی كه با اسناد محكم پلیس مواجه شد به بزه انتسابی خود اعتراف كرده و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.