به گزارش گروه انتظامی خبرگزاری برنا، سرهنگ محمد دفتری گفت: با توجه به کسب خبری مبنی بر اینکه فردی به صورت گسترده در امر جعل گواهینامه و صدور مجوز ورود به اتباع بیگانه غیر مجاز به داخل کشور فعالیت گسترده دارد، ماموران بررسی موضوع را آغاز کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ایرانشهر افزود: کارآگاهان پلیس در نتیجه پایش اطلاعاتی و انجام اقدامات گسترده تخصصی هویت فرد مورد نظر را شناسایی و طی یک عملیات هدفمند وی را در سطح شهر در حالی که با یک دستگاه خودرو زانتیا در حال تردد بود دستگیر و به مقر پلیس آگاهی منتقل کردند.

سرهنگ دفتری ادامه داد: ماموران در بازرسی از این فرد شش عدد انواع مهرهای سازمان های دولتی و اشخاص حقوقی را که برای جعل گواهینامه و صدور مجوز جعلی برای ورود اتباع بیگانه غیر مجاز به داخل کشور استفاده می شد را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ایرانشهر در تشریح ادامه جزئیات رسیدگی به این پرونده گفت: کارآگاهان پلیس در ادامه عملیات با هماهنگی مراجع قضائی در بازرسی از منزل این متهم تعداد 12 عدد گواهینامه جعلی، سه عدد کیس مسروقه که برای امور جعل از آن استفاده می شد به همراه سه قبضه سلاح جنگی و تعدادی مهمات مربوطه کشف کردند.

این مقام انتظامی ضمن اشاره به اینکه متهم در تحقیقات تخصصی پلیس، پس از مواجهه با مدارک جمع آوری شده توسط پلیس چاره ای جز بیان حقیقت نداشت، خاطرنشان کرد: وی در این تحقیقات به جعل گواهینامه و صدور مجوز جعلی برای اتباع بیگانه غیر مجاز اعتراف و در پایان تحقیقات به مراجع قضائی معرفی شد.