رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم از انهدام باند جاعلان حرفه ای در این استان خبر داد و گفت: متهمان با تنظیم وكالتنامه جعلی بیش از 3 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند.

به گزارش گروه انتظامی برنا، سرهنگ "مهدی قدمی" در مصاحبه با خبرنگار ما اظهارکرد: در پی شكایت یكی از شهروندان مبنی اینکه فردی با فروش یك قطعه زمین از طریق مدارك جعلی از وی کلاهبرداری کرده بلافاصله تحقیقات جامع در این زمینه آغاز شد.

وی در تشریح این خبر افزود: زمین مذکور متعلق به خانمی بوده که سر دفتر یکی از دفتر خانه های استان با انجام مانور متقلبانه خانمی دیگر را با شناسنامه جعلی معرفی و با همدستی دو تن دیگر اقدام به تنظیم وكالتنامه جعلی می کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان قم گفت: در این معامله صوری دو همدست متهم اصلی نقش دلال را اجرا و متهمان از شاکی بیش از 3 میلیارد ریال کلاهبرداری کردند.

سرهنگ قدمی افزود: مأموران در ادامه جهت تكمیل تحقیقات، توسط كارشناسان خط و امضاء اسناد و نمونه امضاء درج شده را مورد بررسی قرار دادند که جعلی بودن آن تایید شد.

وی در خصوص سوابق این متهمان اظهارکرد: سردفتر این دفترخانه به نام "م – و" دارای 4 فقره سابقه كیفری و دو متهم دیگر هر کدام 7 و 2 فقره سابقه كیفری داشتند که در سوابق شان جعل اسناد ملكی و فروش مال غیر با وكالتنامه بوده است.

رئیس پلیس آگاهی استان قم بیان کرد: اعضای این باند در تحقیقات تکمیلی با دیدن مستندات ارائه شده ضمن قبول اتهام، نهایتاً با قرار قانونی مناسب روانه زندان شدند.