به گزارش گروه انتظامی برنا، سردار بختیاری در بازدید فرمانده مرزبانی کشور عراق از دانشگاه علوم انتظامی امین، گفت: آموزش افسران نیروی انتظامی و همچنین تحصیلات تکمیلی افسران ناجا، از وظایف این دانشگاه است
.
وی افزود: ضوابط علمی این دانشگاه در تابعیت وزارت علوم و تحقیقات کشور است.

فرمانده دانشگاه علوم انتظامی امین، تصریح کرد: در سال جاری سه رشته مدیریت ایمنی و ترافیک، جرم یابی و مدیریت پیشگیری از جرم در مقطع دکتری از سوی وزارت علوم تایید شد.

بختیاری با اشاره به اینکه، دانشگاه علوم انتظامی امین از 7 دانشکده برخوردار است، گفت: در دانشکده فرماندهی و ستاد، فرماندهان عالی ناجا، تحصیلات تکمیلی و آموزش های لازم را فرا می گیرند.

وی ادامه داد: دانشکده اطلاعات و آگاهی که آموزش های مربوط به حوزه مواد مخدر، اطلاعات، حفاظت اطلاعات و پلیس فضای مجازی (فتا) را برعهده دارد یکی دیگر از این دانشکده ها است.

این مقام انتظامی، با اشاره به دانشکده اداری- پشتیبانی، یادآور شد: رسته های پشتیبانی مانند مهندسی، آماد و منابع انسانی نیز در این دانشکده، آموزش های لازم را فرا می گیرند.

سردار بختیاری، در تشریح فعالیت دانشکده نصر نیز به هیئت عراقی گفت: این دانشکده مسئولیت آموزش های عمومی افسران را برعهده دارد و افسران به مدت 6 ماه در اختیار مرکز برای آموزش دوره انضباطی و سپس 6 ماه دیگر نیز آموزش های تخصصی را فرا می گیرند.

وی در خصوص دانشکده راهنمایی و رانندگی نیز اظهار داشت: این دانشکده مسئولیت آموزش افسران پلیس راهور و پلیس راه را برعهده دارد.

فرمانده دانشگاه علوم انتظامی امین، تصریح کرد: تمامی کارکنان زن در رسته های مختلف در مرکز آموزش پلیس زن، آموزش دیده اما در دانشکده های ما وارد نمی شوند.
 
این مقام انتظامی، مرکز عقیدتی سیاسی، مرکز آموزش پلیس بین الملل و مرکز آموزش مدیران را از دیگر بخش های دانشگاه علوم انتظامی امین نام برد و گفت: مرکز آموزش مدیران، مسئولیت جانشینی و یا همتاپروری افسران مستعد برای فرماندهی را برعهده دارد.

وی در خصوص مرکز عمار نیز به هیئت عراقی گفت: این مرکز در شهر مقدس قم است و تمامی فرماندهان و مسئولان همچنین دانشجویان در این مرکز، تحت آموزش های معنوی و عقیدتی قرار می گیرند.

سردار بختیاری در پایان، تصریح کرد: ما آمادگی داریم تا افسران جوان کشور عراق به خصوص در حوزه مرزی را در این دانشگاه، تحت آموزش های لازم قرار دهیم.

در ادامه این نشست، فرمانده مرزبانی عراق نیز گفت: در کشور ما نیز، ماموران پس از طی 4 سال دوره های آموزشی، درجه افسری را کسب می کنند اما همانند افسران پلیس جمهوری اسلامی ایران، تحت آموزش های تخصصی در حوزه های مختلف همانند مرز، مواد مخدر و ... قرار نمی گیرند.

وی افزود: تاسیس دانشکده های مختلف براساس تخصص های خاص، ابتکار جالبی از سوی پلیس ایران است و ما نیز خواستار بهره برداری از این دوره های پیشرفت و همچنین دانش پلیسی شما هستیم.