به گزارش گروه انتظامی برنا،سرهنگ " گلزاری"گفت: با بدست آمدن اخبار و اطلاعاتی در خصوص خرید وفروش اشیای عتیقه، ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان قدس ،بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

جانشین فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران گفت:ماموران پلیس امنیت عمومی پس از شناسایی قاچاقچی و محل نگهداری عتیقه ها با تشکیل تیم اطلاعاتی و بررسی میدانی و تحقیقات گسترده پس از دو روز موفق به شناسایی قاچاقچی و محل اختفای اشیای عتیقه شدند.

گلزاری گفت:پس از شناسایی متهم در عملیاتی ویژه،قاچاقچی اشیای عتیقه قبل از هرکاری دستگیر و در بازرسی از زیرزمین محل سکونت وی،39 عدد شی عتیقه کشف شد.
سرهنگ گلزاری اعلام داشت:پس از عملیات پلیس، اكیپی از ماموران یگان حفاظت و كارشناسان باستان شناسی منطقه قدس در محل حادثه حضور پیدا کردند و با بررسی های اولیه،قاچاق اشیای تاریخی و عتیقه محرز شد.

جانشین فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران گفت:در این عملیات پلیس یك گلاب پاش برنجی ،چند سکه قدیمی ،دو عدد قندان و چندین انگشتری با قدمت هزار سال به بالا و و 27عدد عتیقه با قدمت 100 الی 3000 ساله کشف شد و با هماهنگی های لازم در اختیار اداره میراث فرهنگی استان تهران قرار گرفت که برابر اعلام نظر كارشناسان اعزامی اداره میراث فرهنگی اغلب اشیای مكشوفه دارای ارزش تاریخی و فرهنگی بوده و قدمت آنها به هزاره سوم قبل از میلاد بر می گشت.