یك زن و شوهر كه با همدستی یكدیگر در سرقت های مسلحانه در چند استان كشور مشاركت داشتند در عملیات ویژه كارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان كاشان استان اصفهان در حال اخاذی از یكی از شهروندان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش گروه انتظامی برنا، سرهنگ" مهدی پور غلامحسین" فرمانده انتظامی شهرستان كاشان اظهار کرد: در پی شكایت فردی به پلیس راه اتوبان کاشان - اصفهان مبنی بر اخاذی سرنشینان یك دستگاه خودروی ریو از وی ، پس از استعلام صورت گرفته مشخص شد ،خودروی مذکور از شهرستان ساوجبلاغ (استان البرز)به سرقت رفته است.

وی افزود: بلافاصله اكیپی از واحد گشتی پلیس آکاهی این فرماندهی به محل اعزام و خودروی مذکور که در مسیر جاده بر اثر تصادف و بر خورد با گاردریل دچار نقص فنی شده بود را با همکاری عوامل پلیس راه متوقف و یك زن و شوهر كه مرتكب اخاذی شده بودند را برای بررسی بیشتر منتقل كردند.

این مقام مسوول عنوان کرد: در تحقیقات و بررسی های تخصصی مشخص شد این زوج ساکن کرج دارای سه فقره سابقه سرقت به صورت مسلحانه ، تخریب و مقرون به آزار و اذیت و تهدید با چاقو ،سرقت وجه نقد ، سرقت گوشواره از طفل با تهدید چاقو و سرقت النگو هستند.. 

پور غلامحسین اظهار کرد: متهم اصلی این پرونده كه در برابر مدارك و مستندات پلیس چاره ای جز اعتراف نداشتند به بزه انتسابی خود اقرار و عنوان كردند به عنوان مسافر خودروی مذکور را در شهر کرج دربست نموده و به طرف کیانمهر حرکت كه با استفاده از تاریکی شب و خلوتی جاده ، به وسیله چاقو راننده را تهدید و اتومبیل را سرقت كردیم.

در ابتدا به طرف شهر خمین ، منزل یكی از اقوامم حرکت و با توجه به درگیری های اخیر و حضور پررنگ مامورین در آن شهر سریعا محل را به مقصد اصفهان ترک و پس از یک شب سکونت در آنجا به طرف تهران حرکت که نزدیک کاشان به علت مصرف زیاد شیشه و خواب آلودگی با گاردریل برخورد و دچار نقص فنی شده و توسط مامورین دستگیر شدیم.

فرمانده انتظامی كاشان گفت: در این راستا پرونده تشکیل و پس از هماهنگی با مقام قضایی خودرو تحویل مالباخته گردید و متهمان نیز جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.