به گزارش برنا غفور آقاجانلو با اشاره به گرفتار شدن ۲ زن باردار در روستای گلیجه استان زنجان به علت بارش برف زمستانی گفت: پایگاه امداد و نجات جاده‌ای جمعیت هلال احمر مستقر در عوارضی زنجان-تبریز با دریافت خبر گرفتار شدن این ۲ زن باردار در کولاک به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: زنان باردار گرفتار در برف توسط نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان نجات یافته و به بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان منتقل شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان اظهارکرد: نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر زنجان هم‌اکنون در تمامی پایگاه‌های ثابت و سیار به حالت آماده باش درآمده‌ تا در مواقع لزوم به یاری حادثه دیدگان احتمالی بشتابند.

وی از آمادگی امداد کوهستان جمعیت هلال احمر استان زنجان خبر داد و گفت: نیروهای امداد کوهستان جمعیت هلال احمر زنجان نیز در آمادگی کامل بسر می برد تا به محض اطلاع از وقوع پیشامدهای مربوطه در نواحی کوهستانی و برفگیر وارد عمل می‌شوند.

آقاجانلو همچنین با بیان اینکه تمامی نیروهای جمعیت هلال احمر استان به ویژه نیروهای امداد و نجات جاده‌ای در محورهای مواصلاتی زنجان در صورت آماده باش قرار دارند اظهار کرد: نیروهای امداد و نجات جاده‌ای مجهز به امکانات  امداد ونجات آماده خدمت‌رسانی به مسافران هستند.

وی به استقرار نیروهای آموزش دیده جمعیت هلال احمر در محورهای فرعی و اصلی استان زنجان اشاره کرد و گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر استان زنجان از زمان آغاز بارش برف در تمامی محورها مستقر شده‌ اند.

آقاجانلو در پایان ابراز کرد: از هموطنان تقاضا داریم در صورت امکان سفرهای غیرضروری را به روزهای بعد موکول کنند.