محمود مظفر در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی برنا با اعلام این مطلب افزود: سازمان امداد و نجات هلال احمر، نوروز امسال برای نخستین بار نقش خودروهای حمل و نقل عمومی را در حوادث مورد بررسی قرار می دهد.

به گفته رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر تاکنون بیشترین حوادث خودروهای عمومی در جاده جیرفت – کرمان و کرمان به بم رخ داده است که رانندگان باید دقت بیشتری در هنگام رانندگی داشته باشند.

وی ادامه داد: بیشترین حوادث تصادفات نوروزی در ساعت 12 تا 6 صبح رخ داده است که علت بیشتر این حوادث خواب آلودگی بوده است. 

رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر خاطر نشان کرد: رانندگان می توانند در هنگام خستگی از پایگاه های این سازمان برای استراحت و اسکان اضطراری استفاده کنند. 


سیستان و بلوچستان و سمنان را پرحادثه ترین استان های کشور
مظفر استان های سیستان و بلوچستان و سمنان را پرحادثه ترین استان های کشور در نوروز اعلام و تصریح کرد: متأسفانه طی 2روز گذشته به دلیل بارش باران و برف در استان های آذربایجان غربی و اردبیل این دو استان نیز بیشترین حوادث را به خود اختصاص داده اند.

رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر از اسکان اضطراری 80 هزار زائر مناطق عملیاتی جنوب و جنوب غرب کشور خبر داد وافزود: تا کنون 80 هزار نفر از اعضای کاروان های راهیان نور توسط امداد گران هلال احمر اسکان داده و درمان شده اند.

مظفر با اشاره به فعالیت امداد هوایی ، کوهستان، جاده ای و دریایی خاطرنشان کرد: در طرح نوروزی 120 نفر توسط تیم امداد هوایی به مراکز درمانی منتقل و از مرگ نجات یافتند و تیم امداد هوایی تاکنون 154 سورتی پرواز انجام داده است.

وی در پایان با اعلام آماده به فعالیت شبانه روزی گشت های سیال و موقت این سازمان از هموطنان خواست در سفرهای نوروزی دقت بیشتری به خرج دهند و با حوصله به رانندگی بپردازند.