به گزارش سرویس اجتماعی برنا،سرهنگ «فتح الله زمانیان» در تشریح اقدامات پلیس در تعطیلات نوروز سال 90، گفت: یگان های انتظامی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز سراسر کشور، در نیمه اول امسال، موفق به کشف انواع کالاهای قاچاق از جمله گمرکی، دخانی و کالاهای ممنوعه شدند.


رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی ناجا، یادآور شد: کالاهای مکشوفه در تعطیلات نوروز امسال، به ارزش بالغ بر 36 میلیارد و 580 میلیون ریال است.


وی همچنین از دستگیری دهها نفر به اتهام حمل قاچاق کالا طی این مدت خبر داد و افزود: متهمان پس از دستگیری به مراجع قضایی تحویل داده شدند.


سرهنگ زمانیان در خصوص ، الویت های این پلیس در سال 90 اظهار داشت: تاکید بر آموزش، ارتقای سطح آموزشی و علمی کارکنان به ویژه در ایست و بازرسی ها، کنترل مجرمان سابقه دار و اهمیت بر شناسایی و دستگیری سرشبکه های کلان قاچاق و پرونده های کلان، از الویت های ما در سال جدید است.


این مقام مسئول در پلیس آگاهی  تصریح کرد: امیدواریم در سال جدید با تصویب قانون جامع قاچاق، خلاء های قانونی موجود در مبارزه با این پدیده شوم، رفع شود و با تشدید مجازات ها، ریسک قاچاق برای قاچاقچیان نیز افزایش یابد.