به گزارش سرویس اجتماعی برنا،سردار «حمیدرضا حسین آبادی»  در خصوص شاخص ترین اقدام پلیس مبارزه با مواد مخدر در سال گذشته، گفت: تلاش های پلیس در جهت اطلاع رسانی و آگاه سازی برای اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر صنعتی، از جمله این اقدامات بود.


رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور، افزود: با توجه به افزایش روند مصرف، تولید و ترانزیت شیشه در کشور، می توان گفت، بزرگترین موفقیت پلیس در راه مبارزه با مواد مخدر، اصلاح قانون در حوزه مواد مخدر صنعتی بود که  خلاء های قانونی در این حوزه را مرتفع کرد.
وی همچنین از مهمترین دستاورد سال 89 را برخورد با دانه درشت ها و قاچاقچیان بین المللی دانست.


سردار حسین آبادی، اقدامات و اولویت های پلیس مبارزه با مواد مخدر را در سال جدید، ادامه برخورد با شبکه ها، باندها و عناصر اصلی قاچاق مواد مخدر، جمع آوری توزیع کنندگان و خرده فروشان از سطح شهرها و تعامل بیشتر با پلیس کشورهای افغانستان و پاکستان در جهت حضور موثر پلیس دو کشور در مرزها و اجرای عملیات های مشترک ماهانه در جهت تحرک بخشیدن به اقدامات کنترلی در مرزها دانست.


این مقام انتظامی، سال 90 را سال استفاده بیشتر و موثرتر از تکنولوژی روز و فناوری های نوین دنیا در برخورد با قاچاق مواد مخدر اعلام کرد.


وی یکی از برنامه های پلیس مبارزه با مواد مخدر را در سال جدید، توسعه کمی و کیفی سگ های موادیاب دانست و اظهار داشت: امسال یگان سگ های مواد یاب پلیس به دو برابر افزایش خواهد یافت و شاهد حضور بیشتر سگ های مواد یاب در تمامی ایستگاه های ایست و بازرسی استان های کشور خواهیم بود.


سردار حسین آبادی در پاسخی در خصوص مهمترین دغدغه رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ،اظهار داشت: متاسفانه در شرایط حاضر، والدین توجه و حساسیت لازم را نسب به کنترل رفتار فرزندان خود ندارند و همین مسئله منجر به ورود برخی از جوانان به اعتیاد و مواد مخدر شده است.


رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، از خانواده ها خواست به موضوع مواد مخدر به عنوان تهدید جدی نگاه کنند و افزود: امروز با توجه به گستردگی و تنوع انواع مواد مخدر به خصوص مواد مخدر صنعتی و جدیدی که هر روز با عناوین مختلف وارد بازار می شوند و تاثیرات مخرب و خطرناکی که بر مصرف کنندگان دارد، خانواده ها باید مواد مخدر را تهدید جدی بدانند.


به گفته سردار حسین آبادی ، والدین با کسب دانش از انواع مواد مخدر و اثرات سوء مصرف و همچنین علائم اعتیاد، همچنین ارتباط قوی ، صمیمی و چهره به چهره با فرزندان خود، نقش مهمی در به دام نیفتادن آنان در این بلای خانمانسوز دارند.


سردارحسین آبادی با اشاره به اینکه، متاسفانه برخی از خانواده ها، مواد مخدر را تهدیدی برای خود ندانسته و آن را تنها متوجه دیگران می دانند، تصریح کرد: به دام  اعتیاد افتادن  برای فرزند هرکسی قابل تصور است چرا که مواد مخدر یک تهدید خاموش و قسمتی از پازل جنگ نرم دشمنان، علیه جمهوری اسلامی ایران است تا با انحراف جوانان و آینده سازان کشورمان به سمت اعتیاد، کشور را تضعیف کنند.


وی دغدغه دیگر خود را افزایش مصرف، تولید و قاچاق مواد مخدر صنعتی در کشور دانست و گفت: پلیس مبارزه با مواد مخدر سال گذشته، بیشترین تلاش خود را صرف، اطلاع رسانی در حوزه مواد مخدر صنعتی کرده و حتی بارها نیز مورد نقد و انتقاد قرار گرفته است اما ما به خاطر مردم عقب نشینی نمی کنیم و خطرات استفاده از این نوع مواد مخدر را در جامعه، دائم، مطرح خواهیم کرد.


رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور، یادآور شد: پلیس  علت شیوع و راهکارهای مبارزه با مواد مخدر صنعتی را در کشور مورد بررسی قرار می دهد، تا مانع از ورود و شیوع آن به داخل کشور شود اما فراموش نکنیم که تنها بخشی از کار، برعهده پلیس و دستگاه های انتظامی و قضایی است و بخش عمده از طریق اقدامات فرهنگی، پیشگیرانه و اطلاع رسانی از طریق محیط های آموزش مانند آموزش و پرورش، جلسات اولیا و مربیان، دانشگاه ها، سربازخانه ها، میسر است.