به گزارش سرویس اجتماعی برنا، عباس نبی‌زاده مدیر عملیات سازمان با بیان این مطلب گفت: در راستای اجرای طرح توانمند‌سازی ستاد‌های مدیریت بحران و به منظور تقویت ساختار مدیریت بحران نمونه اسکان اضطراری ویژه محلات در سازمان برپا شد.

وی افزود: برای اجرای طرح 7 محله در6 منطقه شهر تهران به عنوان پایلوت در نظر گرفته شده است که برنامه اسکان اضطراری در آنها به اجرا در آورده می‌شود.

نبی‌زاده یادآور شد: یکی از این دو محله، در منطقه 2 اردوگاهی است که در داخل سازمان برپا شده و مکانی برای استقرار اسکان اضطراری در منطقه است. در این محل تمامی تجهیزات مورد نیاز برای استقرار اسکان اضطراری پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به تهیه امکاناتی چون برق، سوخت، آتش‌نشانی، مخابرات، اورژانس و راه‌اندازی درمانگاه به وسیله سازمان‌های عضو کمیته‌های تخصصی ستاد مدیریت بحران شهر تهران در این اردوگاه گفت: این اردوگاه بعنوان نمونه برپا شده است تا به نمونه‌ای کامل برای احتیاجات محلات در زمینه اسکان اضطراری دست پیدا کنیم.

وی افزود: در این اردوگاه از دو مخزن سوخت 10‌هزار لیتری استفاده کرده‌ایم. همچنین برای تامین نیاز‌های ساکنان یک مخزن 24‌هزار لیتری آب برای شستشو و دستگاه آب‌ساز برای تامین آب شرب در نظر گرفته‌ایم.

مدیر عملیات معاونت آمادگی، عملیات و پدافند غیر عامل سازمان افزود: به منظور تامین نیاز‌های ارتباطی تلفن‌های عمومی و ماهواره‌ای‌ پیش‌بینی شده است و مکانی برای حضور مسئولان ثبت احوال در نظر گرفته‌ایم تا امکان ثبت نام و آمارگیری از مصدومان و ساکنان اردوگاه فراهم باشد.

وی گفت: در این اردوگاه 50 چادر نصب شده که امکان خدمات رسانی به 250 نفر در آن فراهم است و فرماندهی آن بر عهده هلال احمر است . همچنین در راه‌اندازی آن نیروی انتظامی، اورژانس، ادارات برق، آب ، گاز، مخابرات آتش‌نشانی و شهرداری منطقه 2 نیز مشارکت داشته‌اند.

وی گفت: راه اندازی این اردوگاه با هدف شناسایی احتیاجات محلات صورت گرفته است.بعد از شناسایی، تجهیزات مورد نیاز محلات برای اسکان اضطراری در این محلات ذخیره (دپو) می‌شود که برای انجام آن کانکس‌های امداد و نجات را در سطح محلات نصب می‌کنیم.