به گزارش سرویس اجتماعی برنا، سردار اسماعیل احمدی مقدم با تاکید بر اینکه امروزه تهدیدات نرم، ناپیدا و نامرئی است، افزود: تهدیدات نرم همچنان در حال توسعه و گسترش است و استفاده از بستر های ماهواره ای و اینترنت برای ارتكاب جرایم تهدیدی است که گریبان گیر جامعه است. 

فرمانده نیروی انتظامی کشور در ادامه افزود: اجرای قانون جدید رانندگی، بهبود فرهنگ رانندگی و كاهش تلفات را به‌دنبال داشته و چنانچه قوانین تكمیلی هر چه سریع تر به نتیجه برسد شاهد اثرات مطلوب آن خواهیم بود.

وی با اشاره به افتتاح پلیس فتا در همه استان ها گفت: امروزه تهدیدات نرم ناپیدا و نامریی و در حال توسعه و گسترش است. استفاده از بستر های ماهواره ای و اینترنت برای ارتكاب جرایم تهدیدی محسوب می شود که گریبان گیر جامعه هستند.

سردار احمدی مقدم ادامه داد:پلیس فتا مسوولیت بزرگی دارد و باید در چنین فضای از مردم حمایت کرده که خوشبختانه در سال های اخیر در مسیر رشد ، کمال و تعالی به سرعت قدم گذاشته و توانسته ایم در مسیر ایجاد امنیت رضایت مردم را کسب کنیم .

فرمانده انتظامی ناجا در پاسخ به اجرای طرح امنیت اجتماعی و برخورد با بد حجابی تاكید كرد: پلیس در پاسخ به مطالبات به حق مردم و خیر اندیشان جامعه اقدامات خود را تقویت كرده و در این فصل كه مسافرت ها نیز افزایش می یابد ما نیز در نیروی انتظامی همت خود را در اجرای طرح های امنیت اجتماعی تقویت می كنیم.

احمدی مقدم گام نخست مقابله و برخورد با مفاسد اجتماعی را ارشادی و تذكرات زبانی دانست و ادامه داد: در صورت موثر نبودن تذكرات، پلیس با مجرمان برخورد انتظامی و قضائی می كند. 

وی خاطر نشان كرد: سال جاری با كاهش ورود غیر مجاز اتباع خارجی و افزایش دستگیری اتباع بیگانه مواجه بودیم و به طور عمد ورود این افراد بیگانه از مرزهای شرقی افغانستان و پاكستان است كه با انسداد مرزها و افزایش كنترل در مرزها باعث افزایش دستگیری اتباع بیگانه شده است.