به گزارش سرویس اجتماعی برنا، ”بوعین نین“ رئیس پلیس كشور قطر دیروز در حاشیه دیدار با رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر كشور گفت: اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران تاثیر زیادی در جهت كاهش ترانزیت مواد مخدر در منطقه به خصوص به كشورهای حوزه خلیج فارس داشته است.


وی ضمن قدردانی از استقبال جمهوری اسلامی ایران، افزود: ایران و قطر از گذشته نیز همكاری های بسیار خوبی با یكدگیر داشتند كه این دیدار برای تحكیم و ادامه این همكاری ها است.


رییس پلیس قطر یادآور شد: با انتصاب سردار حسین آبادی به عنوان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران، شاهد كاهش ترانزیت مواد مخدر به منطقه هستیم.


وی خواستار همكاری دوجانبه بیشتری بین دو كشور شد و افزود: امسال با اقدامات پلیس قطر موفق به كشف نیم تن حشیش و 16 میلیون قرص كپتاگون شدیم.


به گفته رییس پلیس قطر، قرص كپتاگون بیشترین مصرف را در این كشور دارد كه در كشورهای سوریه و عربستان سعودی تولید و به كشور قطر وارد می شود.


”بوعین نین“ در خصوص 19 زندانی ایرانی كه به اتهام حمل مواد مخدر به این كشور در زندان های قطر به سر می برند، به خبرنگاران گفت: با توجه به روابط خوب دو كشور، دولت قطر قبل از ماه مبارك رمضان، این 19 نفر را كه تا آن زمان، 60 درصد از دوران محكومیت را خواهند گذراند، آزاد خواهد كرد.