به گزارش سرویس اجتماعی برنا، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران با دریافت خبر رخداد این آتش سوزی بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 9 را ساعت 18:39 دقیقه راهی محل حادثه كرد.

امیر ورمرزیار فرمانده آتش نشانان گفت: شعله‌های آتش بخشی از داخل فروشگاه را فرا گرفته و در حال گسترش بود که آتش‌نشانان همزمان با ایمن سازی محل و استفاده از چندین دستگاه خاموش كننده خود را به كانون آتش سوزی رساندند و موفق شدند شعله های آتش را پیش از گسترش به بخش های دیگر فروشگاه كه مملو از مواد قابل اشتعال بود مهار و كاملا خاموش كنند.

وی با اعلام این که علت حادثه اتصالی سیم‌های برق در مجاورت مواد قابل اشتعال بود خاطرنشان كرد: در فروشگاه هایی كه از لامپ‌های نئون و غیره كه دارای ترانس برق است استفاده می کنند از قرار دادن مواد قابل اشتعال نزدیک آن‌ها جدا خودداری کنند.

برخورد دو کامیون و آسیب دیدگی یک راننده
برخورد دو دستگاه كامیون با یکدیگر در ساعت پایانی شب گذشته باعث آسیب دیدگی راننده جوان یكی از آنها و گرفتار شدن وی در داخل خودرو شد. 

رخداد این حادثه را شهروندانی كه شب گذشته در بزرگراه شهید رجایی، تقاطع شهرک13 آبان شاهد آن بودند به سامانه 125 اطلاع رسانی كردند و آتش نشانان ایستگاه 47 نیز بلافاصله ساعت 23:25 دقیقه راهی محل حادثه شدند.

خسرو بیات فرمانده آتش نشانان گفت: در جریان این حادثه یك دستگاه كامیون که در مسیر شمال به جنوب بزرگراه حرکت می کرد دچار حادثه شد و به شدت با کامیون دیگری که در همین مسیر در حركت بود برخورد كرد.

وی افزود: شدت برخورد این دو وسیله نقلیه سنگین موجب شد راننده جوان یکی از آن‌ها در اتاق آن گرفتار شود که آتش نشانان همزمان با اجرای عملیات ایمن سازی و بكارگیری تجهیزات نجات موفق شدند با بریدن بدنه اتاق كامیون وی را با رعایت اصول ایمنی از خودرو بیرون بیاورند و برای مداوا به امدادگران اورژانس بسپارند.
 
آتش سوزی انباری در پشت بام ساختمان مسکونی
بروز اتصالی در سیم های برق در کنار مواد سریع الاشتعال و ایجاد جرقه باعث شد انباری منزل مسکونی در پشت بام ساختمان 5 طبقه آتش بگیرد.

در پی رخداد این آتش سوزی و تماس ساکنان ساختمان با سامانه 125 بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 17 ساعت 19:28 دقیقه شب گذشته راهی محل حادثه در خیابان فرجام، خیابان اردیبهشت، خیابان میرآغاسی شدند.

به گفته شهرام سهامی فرمانده آتش نشانان، چند نفر از ساکنان ساختمان پیش از رسیدن آتش نشانان با استفاده از شیلنگ و شیر آب که در پشت بام قرار دارد تلاش خود را برای مهار شعله های آتش آغاز کرده بودند و آتش نشانان با استفاده از خاموش کننده دستی و آبرسانی به سرعت شعله های آتش را مهار و آتش سوزی را کاملاً خاموش و از سرایت آن به دیگر نقاط ساختمان جلوگیری کردند.

وی افزود: در بررسی‌ها مشخص شد علت آتش سوزی ایجاد اتصالی در سیم برق برای روشنایی و جرقه زدن آن همراه با بالا رفتن حرارت در کنار لوازم سریع الاشتعال بوده است.