به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از سازمان اتش نشانی کشور، نجاتگران آتش نشانی عصر دیروز پس از باز کردن قسمت فلزی چرخ گوشت با انگشتان قطع شده دست دختر بچه یک ساله روبرو شدند.

رخداد این حادثه ساعت 16:10 دقیقه به سامانه 125 اطلاع رسانی شد و ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بلافاصله نجاتگران گروه‌های نجات 1 و 14 را برای خارج کردن دست کودک از چرخ گوشت به بیمارستان حضرت فاطمه زهرا اعزام کرد.

مصطفی منصوری فرمانده نجاتگران در مورد این حادثه گفت: نجاتگران دراتاق عمل بیمارستان و در همکاری با پزشکان برای مداوای دست این کودک یک ساله بی‌درنگ با بکارگیری تجهیزات ویژه نجات و برش بدنه چرخ گوشت موفق شدند دست وی را که به شدت آسیب دیده بود از درون چرخ گوشت بیرون آورند.

وی افزود: تیم پزشکی بیمارستان نیز بلافاصله تلاش خود را برای مداوا و ترمیم دست کودک آغاز کرد. در واقع عدم آگاهی والدین از امکان آسیب رساندن چرخ گوشت و سهل انگاری آن‌ها علت رخداد این حادثه بوده است.

آتش سوزی در كارگاه بزرگ نجاری و رنگ كاری
كارگاه نجاری و رنگ كاری مصنوعات چوبی به مساحت 250 متر مربع در بزرگراه آزادگان، مرتضی گرد ساعت 6:00 بامداد امروز دچار آتش سوزی شد و دود و شعله زیادی كه ناشی از سوختن چوب و ضایعات چوبی بود از كارگاه بیرون می‌آمد.

در پی اطلاع رسانی این آتش سوزی به سامانه 125 بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 12 به سوی محل حادثه حركت كردند.

آتش نشانان بی‌درنگ با قطع كردن جریان گاز و برق كارگاه عملیات خود را آغاز كردند و موفق شدند شعله‌های آتش را كه در حال گسترش و سرایت به نقاط دیگر بود به سرعت مهار و كاملا خاموش كنند.

علت این آتش سوزی افتادن شیء قابل اشتعال مانند ته سیگار بر روی خاك اره‌های چوب در كف كارگاه گزارش شده است.

کارشناسان آتش نشانان توصیه می‌كنند: كف محیط كارگاه‌ها به ویژه كارگاه‌های نجاری از وجود ضایعات پاک باشد و از انداختن مواد قابل اشتعال و كشیدن سیگار در داخل این گونه كارگاه‌ها جدا خودداری شود.