به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس سرهنگ رسول قنبری، رییس کلانتری 122 دربند، از اجرای طرح امنیت محله محور در سطح حوزه استحفاظی این کلانتری و دستگیری دو زورگیر حرفه ای خبر داد.

رییس کلانتری 122 دربند ادامه داد: بر حسب تدابیر فرمانده انتظامی تهران بزرگ و بنابر درخواست شهروندان تهرانی مبنی بر اجرای طرح امنیت محله محور، ماموران زیر مجموعه این کلانتری اقدام به اجرای طرح پیشگیری از سرقت و برخورد با زورگیران و کیف قاپان در شمال تهران کردند.

سرهنگ قنبری افزود: در این طرح که طی روز گذشته انجام شد ماموران این کلانتری با حضور در مناطق جرم خیز منطقه افراد مظنون و سابقه دار درباره جرایم کیف قاپی و زورگیری را تحت نظر قرار داده و موفق شدند دو سارق زورگیر حرفه ای را شناسایی و دستگیر کنند.

وی اظهار داشت: این دو متهم از مدتی پیش با همدستی یکدیگر اقدام به زورگیری و کیف قاپی از شهروندان محدوده دربند کرده و باعث سلب آسایش شهروندان شده بودند که دستگیری آن‌ها در این طرح باعث رضایت شهروندان شد.

هر دو متهم پس از تکمیل پرونده و اعتراف به جرایم خود به ده‌ها فقره سرقت نیز اعتراف کرده و برای بررسی تکمیلی به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.