به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، مهندس داوود براتی معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی تهران، امروز اظهار داشت: متاسفانه شاهدیم که در روزهای پایانی سال، برخی از دانش آموزان با حمل مواد محترقه خطرناک منجر به ایجاد حادثه و در نتیجه از دست دادن جان خود شده اند.

وی افزود: بسیاری از دانش آموزان تصور می‌کنند که برخی از موادمحترقه بی‌خطر هستند در صورتی‌که ما مواد محترقه بی‌خطر نداریم، چرا که حتی فشفشه نیز منجر به انفجار و به آتش کشیدن ساختمان نیز شده است.

معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی تهران، تصریح کرد: 80 درصد آسیب دیدگان در روزهای پایانی سال و 75 درصد از مسببین حریق و حوادث در این روزها، دانش آموزان هستند.

براتی درباره اهداف برگزاری این جشنواره گفت: به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی در چهارشنبه آخر سال این جشنواره با حضور جمع کثیری از دانش آموزان در مقاطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان برگزار شد.

وی یادآور شد: 14 هزار اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و از میان آن 125اثر برتر، به دست ما رسید.

مهندس براتی با اشاره به انجام 160 عملیات در روز توسط آتش نشانی تهران، خاطرنشان کرد: در بسیاری از این حوادث، دانش آموزان گرفتار می شوند که آتش نشانان ما نیز برای نجات جان آنها، جان خود را به خطر می اندازند.