به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ احمد دادستانی رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرمانده انتظامی استان هرمزگان اظهار داشت: در اجرای طرح تشدید مقابله با قاچاق و توزیع موادمحترقه مأموران پلیس امنیت اخلاقی استان از دپو مقادیری موادمحترقه در یكی از محلات شهرستان بندرعباس مطلع و بلافاصله به محل اعزام شدند.

وی افزود: در بازرسی دقیق از محل تعداد 38 هزارو230 عدد انواع موادمحترقه و آتش زا كشف و در یک عملیات غافلگیرانه محل سكونت متهمان شناسایی و در این رابطه 2 نفر دستگیر و یک بست موادمخدر از نوع هروئین از آن‌ها كشف و ضبط شد.

سرهنگ دادستانی ادامه داد: بر اساس قانون مجازات اسلامی هرگونه تهیه و توزیع و خرید و فروش، نگهداری، حمل و نقل و مخفی کردن موادمحترقه غیرمجاز ممنوع بوده و جرم محسوب و مرتكب حسب مورد، به مجازات مندرج در قانون محكوم می‌شود.

رییس پلیس اطلاعات استان یادآور شد: پلیس با هدف ایجاد امنیت مطلوب برای عموم شهروندان، در صورت اطلاع از نگهداری یا فروش موادمحترقه با متخلفان برابر قانون برخورد می‌کند.

این مسوول انتظامی از شهروندان خواست ضمن مشاركت با پلیس، در صورت اطلاع از دپو و فروش موادمحترقه از طریق تلفن 110پلیس را مطلع کنید.

وی تصریح كرد: به موجب ماده 618 قانون مجازات اسلامی، هر كس با هیاهو و جنجال، حركات غیرمتعارف یا تعرض به افراد، موجب اخلال در نظم و آسایش عمومی شود و مردم را از كسب و كار باز دارد به حبس از 3 ماه تا یكسال و تا 74 ضربه شلاق محكوم خواهد شد.