امام جمعه موقت تهران گفت: متاسفانه نماز باران را فراموش کرده‌ایم و کسی به این حرکت الهی نزدیک نمی‌شود و یادی از آن نمی‌کند.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی شب گذشته در جلسه تفسیر سوره یونس در مدرسه فیضیه قم به موضوع کم‌آبی کشور اشاره و اظهار کرد: متاسفانه کم‌آبی یکی از معضلات امروز جامعه ما شده و سدهای بسیاری در حال خشک‌شدن است و امروز چاه‌های زیادی را در تهران حفر کرده‌اند تا بتوانند آب را در این شهر تامین کنند.

امام جمعه موقت تهران، اقامه نماز باران را یکی از ضروریات دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه نماز باران را فراموش کرده‌ایم و کسی به این حرکت الهی نزدیک نمی‌شود و یادی از آن نمی‌کند.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه «برای نماز باران مقدماتی باید فراهم شود» تصریح کرد: روزه‌گرفتن و تضرع در برابر خداوند متعال از مقدمات نماز باران بوده که باید انجام داد و این نماز را اقامه کرد. این استاد تفسیر قرآن با اشاره به فضای امروز جامعه، بیان کرد: امروز قم پاک‌ترین شهر کشور است؛ چرا که اگر از این شهر بیرون برویم، متوجه خواهیم شد که چه فضای گناه‌آلودی در برخی از شهرها حاکم است و بدحجابی غوغا می‌کند و انسان در دل گناه قرار می‌گیرد؛ البته در خود قم نیز معضلاتی وجود دارد که باید با آن مقابله شود.

خاتمی ادامه داد: اگر نماز باران هم خوانده شود، این موانع نمی‌گذارد، دعا مستجاب شود و باید از این مسایل صحبت کرد و به فکر پیشگیری آن بود.

وی با بیان اینکه «بنده در شش خطبه به مساله حجاب اشاره کردم» اظهار کرد: براساس بازخوردگیری که بعد از این خطبه‌ها انجام پذیرفت، مسوولان امر به ما اعلام کردند که 10درصد بدحجابی سامان پیدا کرد.

وی تاکید کرد: بنده معتقدم اگر تمام خطبای جمعه کشور بسیج شوند و به این معضل پرداخته و مفهوم و برکات حجاب را برای مردم تبیین کنند، بسیار تاثیرگذار خواهد بود.