به گزارش خبرگزاری برنا،حسینعلی ابراهیم کارنامی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس در واکنش به درج خبری مبنی بر ایجاد سایت پرورش حیات وحش درتخت جمشیدگفت: طرح چنین موضوعی از اساس نادرست است و تا کنون نه درخواستی واصل و نه مجوزی برای این اقدام صادر شده است.

ابراهیم کارنامی تصریح کرد: این مطلب که در تاریخ 19/10/93 درخبرگزاری خبر آنلاین بدون بررسی و تحقیق منتشر شده است و هیچگونه پشتوانه اجرای، علمی و استنادی ندارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس با اشاره به این که این خبر بیشتر شبیه مطالب طنز است افزود: چنانچه مقرر باشد طرحهایی در این حوزه اجرا شود قطعا نیاز به دریافت مجوز از دستگاههای ذیربط از جمله سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان میراث فرهنگی دارد.

وی اضافه کرد: براساس آخرین اخبار دریافتی، کوشکی و دلبر برای انجام پروژه مصالعاتی در تهران در سلامت کامل تحت نظر سازمان حفاظت محیط زیست در حال نگهداری هستند

ابراهیم کارنامی بیان کرد: از رسانه های که رسالت خطیر اطلاع رسانی را برعهده دارند می خواهیم با رعایت امانت و بررسی همه جانبه نسبت به درج اخبار اقدام نمایند تا موجبات نگرانی و تشویش اذهان عمومی را فراهم نسازند.