نخستین کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با حمایت ستاد توسعه سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به همت پژوهشگاه رویان، جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود .

به گزارش گروه علمی فناوری برنا،‌ نخستین کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی هدف رشد و توسعه دانش و فناوری سلول‌های بنیادی از 30 اردیبهشت تا اول خرداد ماه سال آینده، و با حمایت ستاد توسعه سلول های بنیادی معاونت علمی در سالن همایش‌های دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود .

برنامه ریزی مجدد ژنوم، اپی‌ژنتیك، سلول‌های بنیادی و سرطان، تمایز سلول‌های بنیادی، سلول‌های بنیادی و ایمنولو‍ژی، ایجاد مدل‌های حیوانی برای بیماری‌ها، مهاجرت و خانه گزینی سلول‌های بنیادی، مهندسی بافت بر مبنای سلول‌های بنیادی، پیوند سلولهای بنیادی، مسیر سلول‌های بنیادی تا استفاده در كلینیك، قوانین و ساز و كار استفاده از سلول‌های بنیادی در درمان، دارو و سلولهای بنیادی، نوآوری ها در فناوری سلولهای بنیادی، اخلاق در سلول درمانی از جمله محورهای این کنگره هستند.
بر اساس این گزارش، این کنگره دارای امتیاز آموزش مداوم برای گروه‌های مختلف پزشکی شرکت کننده و همراه با برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی خواهد بود. تأکید کنفرانس بر جنبه‌های بنیادی، کاربردی، راهبردی، و توسعه‌ای سلول‌های بنیادی است که از سودمندی خاص در سطح کشور برخوردارند.

دبیرخانه این کنگره پذیرای مقالات متخصصان و علاقه مندان حوزه سلول های بنیادی خواهد بود. بنابراین علاقمندان فرصت دارند از هفتم دی ماه جاری آغاز و تا 15 اسفند ماه جاری، مقالات خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

همچنین در این کنگره پانل های تخصصی با موضوعات نوآوری ها در فناوری سلولهای بنیادی، مسیر سلول‌های بنیادی تا استفاده در كلینیك، سلول‌های بنیادی و سرطان، مهاجرت و خانه گزینی سلول‌های بنیادی، مهندسی بافت بر مبنای سلول‌های بنیادی، پیوند سلولهای بنیادی، تمایز سلول‌های بنیادی، برنامه ریزی مجدد ژنوم، اخلاق در سلول درمانی، دارو و سلولهای بنیادی، مفاهیم پایه سلولهای بنیادی برپا خواهد شد.

آغاز ثبت نام در کنگره سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی نیز از هفتم دی ماه سال جاری آغاز می شود و تا 25 فروردین ماه 94 ادامه خواهد داشت.
علاقه‌مندان برای نحوه حضور یا ارسال مقاله می‌توانند به آدرس www.mashhadstemcell.com مراجعه کنند.