به گزارش گروه علمی فناوری برنا، نخستین فستیوال بازار دارایی‌های فکری، همزمان با برگزاری دومین روز از پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل، ساعت 14 امروز دوشنبه چهارم اسفندماه در مصلی امام خمینی تهران برگزار خواهد شد.

بنابراین گزارش؛ در راستای آشنایی صاحبان صنایع و سرمایه‌گذاران با اختراعات عرضه شده توسط مخترعان و صاحبان فناوری، در نخستین فستیوال دارایی‌های فکری که با حضور علیرضا دلیری، معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود، 9 اختراع منتخب عرضه شده در فرابورس ایران به نمایش گذاشته شده و مخترعین ابعاد فنی، کاربردی و مالی اختراع خود را ارائه کرده زمینه برای انجام مذاکرات و معاملات فراهم خواهد بود.

بازار دارایی‌های فکری ایران با هدف انجام معاملات دارایی‌های فکری از جمله اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت فرابورس ایران و ادار کل مالمیت صنعتی از خردادماه سال‌جاری کار خود را آغاز کرده است.

گفتنی است؛ پنجمین نمایشگاه و جشنواره ملی علم تا عمل، از روز یکشنبه سوم اسفندماه سال جاری در محل برگزاری نمایشگاه‌های مصلی امام خمینی (ره) تهران آغاز به کار کرده است و این رویداد تا هفتم اسفندماه سال‌جاری ادامه خواهد یافت.