به گزارش گروه علمی فناوری برنا، یعقوب انتصاری، مسوول کمیته هوانوردی عمومی ستاد هوایی و هوانوردی معاونت علمی، با حضور در پنجمین نمایشگاه و جشنواره ملی علم تا عمل اظهار کرد: نیاز است مسئولین در این جشنواره حضور پررنگ داشته باشند. باید کسانی که اقلام وارداتی کشور را بررسی می کنند به این جشنواره مراجعه کنند و ببینند کدام یک از آن محصولات وارداتی، در داخل تولید می شود.

وی افزود: در شرایط اقتصاد مقاومتی مسوولان باید بررسی کنند چگونه می شود از توان اقتصادی داخل استفاده کرد. نیاز است مسوولان ارشد کشور، با معاونین و کارشناسانشان چنین محل هایی را بیشتر بازدید کنند. از نظر من آنقدر که روی بخش های دیگر وقت گذاشته می شود، بهتر است بر روی تولیدات علمی که در نمایشگاه ملی علم تا عمل ارائه شده اند سرمایه گذاری شود.

انتصاری همچنین بر اهمیت شناساندن تولیدات داخلی به دیگر کشورها تاکید کرد و گفت: وظیفه سفیران ما در خارج از کشور تبلیغ محصولات ساخت ایران است. پس ابتدا باید از آنها دعوت شود در این جشنواره حضور پیدا کنند تا بعد روی این مسئله تبلیغات بیشتری صورت گیرد.

مسوول کمیته هوانوردی عمومی ستاد هوایی و هوانوردی معاونت علمی، پیشنهاد ایجاد یک بانک اطلاعاتی از محصولات حاضر در جشنواره ملی علم تا عمل را داد تا براساس آن، سفرای ما در خارج از کشور از این بانک اطلاعاتی استفاده کنند.

وی در ادامه عنوان کرد: بهتر است به جای این که نمایشگاه در کشورهای دیگر برگزار کنیم، تجار کشورهای دیگر را در زمینه های مختلف دعوت کنیم در چنین نمایشگاه هایی حاضر شوند. با شرایطی که امروز ما در عرصه بین الملل داریم، اگر این پیشنهاد عملی شود سالهای بعد شاهد اتفاقات خوبی در برگزاری نمایشگاه ملی علم تا عمل خواهیم بود.

گفتنی ست؛ پنجمین نمایشگاه و جشنواره ملی علم تا عمل به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تا 5 اسفندماه در مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار می شود.