سید علی بنی صدر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا با بیان اینکه جوانان و خانواده های امروز درباره نکاح درست و اسلامی مطلب زیادی نمی دانند، اظهار داشت: باورهایی که امروز در ارتباط با ازدواج در ذهن جوانان نقش بسته، خلاف آنچه در اسلام مطرح شده، است.

وی در این باره تصریح کرد: جوان تصور دارد اگر مهریه اش را 313 عدد سکه تعیین کند به نیت یاران امام زمان(عج) اقدام دینی کرده است و مهریه اش مطابق با عدد مقدسی در شرع است، در صورتی که این باور اشتباه است.
 
این کارشناس مذهبی با بیان اینکه با پرورش باورهای اشتباه در ذهن، سطحی نگری در جوانان و خانواده ها افزایش پیدا می کند، گفت: در این صورت خرافات جای خود را در ذهن‌ها باز می کند و تأثیرات مخربی در جامعه خواهد داشت.

بنی صدر با بیان چند راهکار در این باره خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از ایجاد باور های غلط دینی در جوانان و خانواده های امروز باید دید سنت و آموزه های ما در این باره چه گفته است و دین اسلام درباره ازدواج، مهریه، زن و شوهر چه توصیه ای دارد.

وی با بیان اینکه بزرگان دین نیز روششان مهر السنه بوده، بیان کرد: مهرالسنه یک میزان مشخصی در شرع بوده که حدوداً به زمان امروز حدود 100سکه است.

این کارشناس مذهبی و محقق با بیان اینکه امروزه خانواده دختر به دنبال راهکاری برای بالا بردن میزان مهریه است، اظهار داشت: این افراد سعی می کنند با پوشش مذهبی بر میزان مهر بالایی که تعیین می کنند، کار اشتباه و باطل خود را پنهان کنند. در صورتی که آیات و روایات مهریه های سنگین را نهی کرده است.

وی در پایان با تأکید بر اینکه برخی افراد کار باطل و خرافات خود را با پوشش دین عرضه می کنند، گفت: این امر به جامعه و افکار جوانان آسیب می زند.