به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر،عبدالرحیم فیروززاده، مدیر كل امور بین‌الملل فرهنگستان هنر درباره برگزاری این برنامه‌ها اظهار كرد: «یكی از اهداف فرهنگستان هنر ایجاد تعامل و تبادل اطلاعات میان هنرمندان ایران با سایر كشورهای دنیاست. در همین زمینه تاكنون تفاهم‌نامه‌هایی میان فرهنگستان هنر با برخی از مراكز هنری مهم سایر كشورها چون كره جنوبی، چین، قزاقستان، تركیه و... برگزار شده است.

وی در همین زمینه افزود: «مسئولان این فرهنگستان در همین زمینه و برای آشنایی با آثار هنری هنرمندان سایر كشورها، نشست‌هایی از دو سال گذشته با مسئولان هنری كشور آلمان برگزار كرده‌اند كه نتایج آن منتهی به تفاهم‌نامه‌ای میان موسسه فرهنگی-هنری صبا (وابسته به فرهنگستان هنر) و موسسه فرهنگی حافظ (از آلمان)، برای انجام پروژه‌ای با عنوان «دیدار شرق و غرب» در قالب برگزاری نشست تخصصی، كارگاه و نمایشگاه با حضور هنرمندان كشور آلمان در فرهنگستان هنر شد.»

فیروززاده در خصوص هنرمندان شركت‌كننده در این پروژه افزود: هنرمندان شركت‌كننده در این پروژه، استادان برجسته و شناخته‌شده در سطح بین‌الملل از آلمان هستند. یكی از هنرمندان شركت‌كننده در این برنامه خانم «پترسون گرگور» است. ایشان سال‌ها در حوزه خط-نقاشی آثار بسیار ارزنده‌ای با مضامین متفاوت دارد كه در این پروژه آثار ایشان به نمایش گذاشته خواهد شد.

مدیر كل امور بین‌الملل فرهنگستان هنر زمان برگزاری این نشست به همراه كارگاه و نمایشگاه را دوم و سوم مهرماه سال‌جاری اعلام و تصریح كرد: فرهنگستان هنر از پیشنهادهایی كه از سوی استادان و هنرمندان در این زمینه ارائه شود، استقبال كرده و از دانشجویان و كارشناسان خصوصا در حوزه خط-نقاشی دعوت می‌كند تا در این نشست شركت كنند.