به گزارش سرویس فرهنگ‌وهنر برنا، نمایشگاه آثار رشته‌های كاریكاتور، عكس و پوستر سومین جشنواره تجسمی فجر با حضور سفیر و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در غنا و معاون وزارت فرهنگ غنا در ملی آكرا آغاز شد.

فرامرز لطیفی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در این مراسم با اشاره به پیشرفت های علمی، فرهنگی و هنری ایران پس از انقلاب اسلامی گفت: بخشی از دستاوردهای هنری امروز در این نمایشگاه ارائه شده است و با توجه به پیشینه فرهنگی دو كشور و تفاهم نامه امضاء شده، بستر مناسبی برای گسترش روابط فرهنگی، ‌هنری وجود دارد.

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نیز با تأكید بر تعامل فرهنگی، هنری ایران و غنا از وزارت فرهنگ غنا و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری نمایشگاه آثار جشنواره تجسمی فجر در موزه ملی آكرا، قدردانی كرد. خانم ریبكا، معاون وزیر فرهنگ غنا در این مراسم تفاهم نامه بین دو كشور زمینه مبادلات گسترده و همكاری بیشتر در عرصه هنرهای تجسمی را فراهم می كند.

معاون وزیر فرهنگ غنا با اشاره به سفر سال 2010 وزیر فرهنگ غنا به ایران اظهار امیدواری كرد: این برنامه ها موجب آشنایی بیشتر با هنر ایران و تعمیق پیوند فرهنگی دو كشور خواهد شد.

همزمان با سومین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در آكرا پایتخت غنا، هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این كشور نیز برپا شد و آثار احسان قائمی و بابك حجازی در رشته های نگارگری و خوشنویسی ارائه شد.

سومین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر امروز در موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح می شود و آثار در هفت رشته رقابتی نقاشی، عكاسی، پوستر، خوشنویسی، نگارگری، سفال و سرامیك و كاریكاتور و در رشته هنر جدید در بخش جنبی و آثار هنرمندان پیشكسوت و استادان در بخش جنبی در موزه هنرهای معاصر تهران، فرهنگسرای نیاوران، موسسه فرهنگی هنری صبا، موزه فلسطین و مركز فرهنگی هنری انقلاب اسلامی (برج آزادی ) و 23 استان، جزیره كیش و شش كشور ارائه می شود.