اختتامیه سمپوزیوم نقاشی تهران با تقدیر از شرکت‌کنندگان 16 اسفند در باغ موزه قصر به پایان می‌رسد.
به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، آیین اختتامیه این سمپوزیوم ساعت 15 روز جمعه، 16 اسفند در باغ موزه قصر برگزار می‌شود. در این مراسم ضمن تقدیر از 12 هنرمند شرکت کننده، از دو طرح برگزیده هم تجلیل خواهد شد.
محمدرضا سعیدی، مدیر باغ موزه قصر نیز با بیان اینکه برپایی این سمپوزیوم اولین قدم موزه برای انجام فعالیت‌های فرهنگی در سطح ملی بود، از برگزاری برنامه‌های مرتبط با نقاشی در سطح بین‌المللی خبر داد:«با توجه به محدودیت امکاناتی که داشتیم، برپایی سمپوزیوم را تنها در سطح شهر تهران برنامه‌ریزی کرده بودیم اما وقتی فراخوان منتشر شد، هنرمندان شهرستانی هم مایل به شرکت در سمپوزیوم بودند. حتی ما با آنها بحث اقامتشان طی برگزاری این رویداد را مطرح کردیم وای آنها گفتند که می‌توانند در منزل اقوامشان ساکن شوند. ما ابتدا به این موضوع به صورت شهری فکر می‌کردیم اما سمپوزیوم بعد ملی پیدا کرد. بنابراین فکر می‌کنم باید سریع‌تر به سمت بین‌المللی شدن برویم. من این وعده را می‌دهم که تا تابستان سال 93 در حوزه نقاشی، گام دیگری به صورت بین‌المللی برداریم.»
او همچنین در مورد مشکلات برگزاری این سمپوزیوم عنوان کرد:«نزدیک سه ماه است که عهده دار مدیریت باغ موزه قصر شده‌ام. در صحبت‌هایی که با کارشناسان از جمله سیدمحسن هاشمی انجام شد، به این نتیجه رسیدیم سطح موزه نزول پیدا کرده است. به همین دلیل برنامه‌هایی را طراحی کردیم که اولین آن، سمپوزیوم نقاشی بود.»
او افزود:«بعد از برگزاری چندین جلسه برای برگزاری سمپوزیوم، متوجه شدیم بودجه ویژه‌ای برای این کار دیده نشده است. چون به پایان سال هم نزدیک شده بودیم، نمی‌توانستیم برای سال جاری بودجه‌ای برای این برنامه تعریف کنیم. بنابراین تصمیم گرفتیم با صرفه جویی در امور دیگر و از محل تن‌خواه موزه، این سمپوزوم را برپا کنیم.»
سمپوزیوم نقاشی تهران از 10 اسفند به مدت پنج روز در باغ موزه قصر درحال برگزاری است. این سمپوزیوم با هدف معرفی موزه در میان هنرمندان و فرهنگیان و مجموعه سازی آثار هنری برای موزه برگزار شده است. هنرمندان شرکت کننده هر روز از ساعت 9 الی 12:30 و از 14 تا 18 دایر است. علاقه مندان برای بازدید آثار می توانند از ساعت 16 تا 18 از باغ موزه قصر دیدن کنند.