به گزارش خبرگزاری برنا، نمایشگاه آثار نقاشیخط الهیار خوشبختی با معرفی خط تحریر ساعت 17 روز پنجشنبه اول آبان ماه در گالری نگاه لواسان افتتاح می شود.

در این نمایشگاه 16 اثر با استفاده از خط ابداعی تحریر با مضامین قرآنی و معنوی به نمایش گذاشته می شود و علاقه مندان تا 13 آبان می توانند از این نمایشگاه در گالری نگاه، واقع در لواسان، ابتدای بلوار اصلی، خیابان شكوفه، خیابان نگار،‌ انتهای كوچه گلزار، شماره 32 دیدن كنند.

اللهیار خوشبختی متولد 1344 کاشان، فارغ التحصیل گرافیک از دانشگاه هنر، دارای مدرک ممتاز انجمن خوشنویسان ایراندر خطوط نستعلیق، شکسته و ثلث و مدرس گرافیک در مراکز آموزش عالی دانشگاه فرهنگیان است.خوشبختی 30سال است که در حوزه گرافیک و خوشنویسی فعالیت دارد و از سال 1388 به نقاشیخط نیز روی آورد.

او در ابتدا در آثارش از خطوط نستعلیق و ثلث استفاده می كرد اما پس از مدتی تصمیم گرفت روی خط جدیدی کار كند. مدت یکسال فرمهایی را در قالب سیاه مشق و اتود نوشت و از میان این ترکیبات فرمهایی جدیدی استخراج شد. با نظر تعدادی از هنرمندان خوشنویسی و طراح گرافیك اصلاحاتی دراین خط انجام داد و به پیشنهاد محمدعلی سبزه کار نام حریر برای این خط انتخاب شد.

خوشبختی درباره خط تحریر می گوید: این خط بیشتر مناسب استفاده در موارد تزیینی و گرافیک است و به عبارتی مناسب نقاشیخط است . فرم های سیال و متغیری دارد و به فراخور فضا دچار تفییر اندازه و شکل می شود. خوانایی متوسطی دارد و برای متون طولانی مناسب نیست. قابلیت نوشتن با قلم خوشنویسی سنتی را دارد، شباهت هایی به خط ثلث و معلی دارد ولی تمام حروف دارای شکل منحصر بفردی است که تا به حال در جای دیگری نوشته نشده است. از آنجا که هر حرکت جدیدی خالی از عیب نیست از هنرمندان و استادان درخواست می كنم نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را درباره این خط بیان كنند.