به گزارش خبرگزاری برنا،هفتمین دوره فروش سال هنرهاى تجسمى كه با هدف رونق افزایى به اقتصاد هنر از جمعه پیش در فرهنگسراى نیاوران آغاز به كار كرده است در حالى وارد هفته دوم و پایانى خود مى‌شود كه با فروش ٩٠ اثر از قریب به ٨٠ هنرمند، توفیق خوبى داشته است.

تا این لحظه گران‌ترین اثر به فروش رسیده در این دوره به نقاشى انتزاعى از سهراب سپهرى تعلق دارد كه ١٥٠ میلیون تومان فروخته شد، ركورد دوم از این منظر از آن نقاشى خطى از على شیرازى است كه ٦٠ میلیون تومان در همان افتتاحیه به فروش رسید. همچنین نقاشى‌خط نصرالله افجه‌اى ٥٠ میلیون تومان و نقاشى از ایرج شافعى ٢٧ میلیون تومان فروخته شده است.

اما از منظر تعداد آثار به فروش رسیده سپیده نژادستاری با فروش ١٦ نقاشى ٥٠ هزار تومانى ركورددار است. بسیارى از خریداران آثار این هنرمند براى اولین بار است كه یک اثر هنرى مى‌خرند. از منطر تعداد علیخان عبدالهی 8 اثر، کیوان بیران‌وند 3 اثر و جلال شباهنگى، سعید درخشان و عباس جعفری هر كدام 2 اثر فروخته‌اند. از بسیارى از هنرمندان نیز یک اثر به فروش رسیده است كه مرتضی ممیز، هانیبال الخاص، غلامحسین نامی، تاها بهبهانى، بیتا وكیلى، ابراهیم حقیقى، علیرضا سعادتمند، سیاوش مظلومى پور، محمدعلى ترقى‌جاه، لیلی طاهری، شمس‌الدین غازی، نازیلا مقدم، احمد محمدپور، شهره مهران، فریش البرزکوه، مهروز بلادی، ندا معین افشاری از این جمله‌اند.

«هفت نگاه» متشكل از گالرى‌هاى «گلستان»، «والى»، «هفت ثمر»، «آریا»، «الهه» و «ماه مهر» به مناسبت هفتمین دوره با مشاركت 7 گالرى مهمان «آران»، «اعتماد»، «حنا»، «زیرزمین دستان»، «سین»، «سیحون» و «طراحان آزاد» با ارائه ٤٠٠ اثر از ٣٥٠ هنرمند این دوره را برگزار كرده اند.